AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Motoserce 2023. Zbiórka dla Robercika!

DATA: 26 maja 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W sobotę, 27 maja w Nowych Skalmierzycach odbędzie się festyn - Motoserce 2023. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka na rzecz chorego małego kaliszanina, Robercika.

  Robercik ma 5,5 roku. Cierpi na dysplazję biodrowa obustronną. Ma również obniżone napięcie mięśniowe oraz Wentrikulomegalię, translokację Robertsonowską chromosomów 13/21. Chłopczyk jest opóźniony w rozwoju psychoruchowym, co utrudnia mu funkcjonowanie w społeczeństwie i z równieśnikami. W niedługim czasie Robercika czeka kosztowna operacja bioder w Aschau (Niemcy). Podczas sobotniej imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na leczenie i dalszą rehablitację małego kaliszanina.

  Festyn Motoserce potrwa do późnych godzin wieczornych, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. O godz. 11:00 planowana jest zbiórka motocykli do parady, a około 30 minut później nastąpi uroczysta parada. Podczas imprezy odbędą się m.in. koncerty, pokazy psów K-9. Zaplanowano również sportowy tor przeszkód oraz konkursy dla dzieci z nagrodami, wystawę amerykańskich samochodów, pokaz ratownictwa drogowego przez OSP Skalmierzyce, przewóz pojazdami militarnymi, pokaz śmigłowca MI-2, a także malowanie twarzy. Przeprowadzona zostanie również zbiórka krwi połączona z losowaniem nagród dla krwiodawców.

  Nie zabraknie części gastronomicznej z licznymi foodtruckami. Sobotni festyn odbędzie się na stadionie w Nowych Skalmierzycach przy ulicy Mostowej 3.

  (jav)

   

  Zbiórkę na rzecz małego Robercika można wesprzeć także na stronie:

  https://www.zostananiolem.pl/campaigns

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.