AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Modernizacja drogi 470 w Gminie Ceków Kolonia

DATA: 27 czerwca 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zrealizuje zadanie na drodze wojewódzkiej nr 470 na odcinku Morawin-Podzborów, w gminie Ceków-Kolonia, w powiecie kaliskim. Rozbudowany zostanie odcinek o długości blisko 1 km w tym powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy.

  Zaplanowane prace obejmą modernizację drogi nr 470 o długości niespełna 1 km. Zakończenie prac zaplanowano listopad 2023 roku. Koszt prac oszacowano na ponad 5,5 mln zł (z czego dotacja z Gminy Ceków-Kolonia do tego zadania to 100 tys. zł). 23 czerwca przekazano wykonawcy plac budowy. W tym tygodniu mają się rozpocząć pierwsze prace, a na remontowanym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Kierowcy muszą być przygotowani na miejscowe utrudnienia.

  - Droga wojewódzka nr 470 w gminie Ceków-Kolonia zmieni swoje oblicze i funkcjonalność dla użytkowników. Planowana modernizacja na odcinku Morawin-Podzborów, o wartości ponad 5,5 mln zł obejmuje szereg prac, które poprawią organizację poruszania się pojazdów oraz bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów za sprawą nowego chodnika i ścieżki. Zadanie realizowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu to jedno z kilku przedsięwzięć na drodze 470, która staje się nowoczesnym i bezpiecznym ciągiem komunikacyjnym w naszym regionie. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie pierwszych prac – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

  Przewidziane działania na odcinku Morawin-Podzborów obejmą wykonanie pasów lewoskrętów przy skrzyżowaniach z drogami gminnymi, wzmocniona zostanie nawierzchnia razem z wykonaną nową warstwą asfaltu, przebudowane będą zatoki autobusowe oraz chodnik. Przewidziano także remont przepustów i rowów zlokalizowanych w obrębie drogi z razem z nowym oznakowaniem. Dodatkowo w ciągu drogi nr 470 Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu do marca 2024 roku planuje przebudowę trzech odcinków tej trasy w powiecie tureckim w miejscowościach Malanów, Galew i Feliksów.

  (RED)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.