AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. 17. Multi Art Festival (PROGRAM)

DATA: 1 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas Multi Art Festivalu odbędą się koncerty. Fot. Multi Art Festival.

  W czwartek, 31 sierpnia w Kaliszu rozpocznie się kolejny Multi Art Festival. To już 17. edycja tej kilkudniowej imprezy, która co roku w swoim programie oferuje kilkanaście różnego rodzaju bezpłatnych wydarzeń dla dzieci, osób młodych, dorosłych i seniorów.

  W tegorocznym programie tradycyjnie znajdą się wydarzenia, które pozwolą uczestnikom i uczestniczkom na czynne zaangażowanie. Należą do nich m.in. warsztaty poezji slamowej z Rudką Zydel (czwartek, 31 sierpnia) czy warsztaty w ramach Kaliskiego Chóru Narzekań z Pawłem Szamburskim (czwartek, 31 sierpnia–piątek, 1 września). Na oba te punkty programu są jeszcze wolne miejsca.

  Gwiazdą tegorocznej edycji Multi Art Festival będzie Fisz Emade Tworzywo (piątek, 1 września), którzy zagrają na Skwerze Historycznym Rozmarek. Koncert zespołu poprzedzą występy zespołu Wilson Wilson - zwycięzcy muzycznego open call, zespołu Lordofon oraz Kaliskiego Chóru Narzekań z Pawłem Szamburskim. Tekst do utworu, nad którym będą pracowali uczestnicy i uczestniczki podczas warsztatów z Pawłem Szamburskim został skomponowany na bazie haseł nadesłanych przez mieszkańców i mieszkanki Kalisza. Warsztaty Chóru i jego występ to spotkanie z dźwiękiem, słowem i ich wspólnym, uspołecznionym znaczeniem. 

  Oprócz powyższych wydarzeń, w programie znajdą się filary Festiwalu, w tym m.in. silent disco (sobota, 2 września) czy rejs Prosną (niedziela, 3 września) organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Polacy Dookoła Świata. W tym roku rejs połączony zostanie z performatywnym czytaniem tekstów o rzekach. Spływ odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz tłumaczeniem na język ukraiński. W programie znajdzie się także spacer (sobota, 2 września) z historykiem i regionalistą Maciejem Błachowiczem, który trasę spaceru poprowadzi szlakiem najciekawszych kaliskich klatek schodowych i podwórzy.

  Program jak co roku wypełnia także szeroka propozycja warsztatów dla dzieci i osób dorosłych - wstęp na nie jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zapisać. W tym roku Stowarzyszenie Multi.Art zaprasza na warsztaty rodzinne z konstruowania kartonowych psów, a także warsztaty ceramiczne, z robienia letnich soli do kąpieli oraz malowania tradycyjnych ukraińskich ornamentów.

  17. Multi Art Festival jest organizowany z udziałem środków finansowych budżetu miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą. Sponsorem 17. Multi Art Festival jest ADECON, firma transportowo-spedycyjna wyspecjalizowana w kompleksowej realizacji transportów multimodalnych. 17. Multi Art Festival wspiera także JestemTu - monitoring personalny oraz Klinika Stomatologii Ptak. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Multi.Art.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia w programie 17. Multi Art Festivalu jest bezpłatny. Na niektóre z nich (zaznaczone w programie) obowiązują zapisy poprzez kontakt na adres e-mail: stowmultiart@gmail.com. Większość wydarzeń odbędzie się na Skwerze Historycznym Rozmarek w samym centrum miasta.

  (jav)

   

  Program - 17. Multi Art Festival

  31 sierpnia (czwartek), Skwer Historyczny Rozmarek (ul. Targowa)
  15.30 Kawa na trawie / oficjalne rozpoczęcie 17. Multi Art Festival 
  16.00 Wernisaż zwycięzcy / zwyciężczyni Open Call w zakresie sztuk wizualnych  
  16.00 Podróże (nie)możliwe z ADECON / interwencja artystyczna 
  16.00 Kaliski Chór Narzekań z Pawłem Szamburskim / warsztaty*
  16.00 Poezja slamowa z Rudką Zydel / warsztaty* 

  1 września (piątek), Skwer Historyczny Rozmarek (ul. Targowa)
  14.00 Kaliski Chór Narzekań z Pawłem Szamburskim / warsztaty
  16.00 Podróże (nie)możliwe z ADECON / interwencja artystyczna 
  18.00 Otwarcie miasteczka festiwalowego 
  19.30 Koncert zwycięzcy / zwyciężczyni Open Call muzycznego
  20.45 Lordofon 
  22.00 Kaliski Chór Narzekań z Pawłem Szamburskim 
  22.30 Fisz Emade Tworzywo 

  2 września (sobota), Skwer Historyczny Rozmarek (ul. Targowa)
  15.00 #JestemTu / Agata Knajdek / interwencja artystyczna 
  15.00 Podróże (nie)możliwe z ADECON / interwencja artystyczna
  15.30 Kartonowe Hau! / Marta Kościańska, Agnieszka Zalewska / warsztaty rodzinne, parada kartonowych psów, zbiórka karmy dla schroniska
  15.30 Plenerowa pracownia ceramiki z Magnolia Tree / otwarte warsztaty dla młodzieży i dorosłych
  16.00 Malujemy tradycyjny ukraiński ornament / Малюємо традиційний український орнамент / Lena Litwakowska / warsztat dla dorosłych / майстерня для дорослих*
  17.00 Letnie sole do kąpieli / Beata Kątna / warsztaty rodzinne*
  16.30 Wymianka książek / pocztówek / plakatów / płyt 
  17.30 Niesamowite kaliskie klatki schodowe i podwórka / spacer zachwytów z nutą historii z Maciejem Błachowiczem (zbiórka na Rozmarku)*
  20.00 7. MultiArtowy Slam Poetycki / prowadzi Paweł „Szegetz” Bąkowski
  21.45 MultiArtowe Silent Disco / grają Dj Myszka, Dj Boomer, Wuj Bonza (należy zabrać dokument ze zdjęciem lub 50 zł na kaucję) 

  3 września (niedziela), Przystań Kalisz 
  18.00 Rzeka słów / spływ łodziami po Prośnie połączony z performatywnym czytaniem tekstów o rzece / tłumaczenie PJM, tłumaczenie na język ukraiński*

  * obowiązują zapisy na: stowmultiart@gmail.com

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.