AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Salsa Symfonicznie Jose Torresa na Święcie Rzeki Prosny

DATA: 24 sierpnia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas koncertu wystąpi Jose Torres. Fot. FB artysty.

  José Torres z zespołem Havana Dreams z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej wystąpią podczas tegorocznego Święta Rzeki Prosny. Nie zabraknie też innych koncertów i atrakcji.

  José Torres to bardzo wielowymiarowy muzyk i bodaj największy ambasador kubańskiej kultury i muzyki w Polsce. Prawdziwy wirtuoz instrumentów perkusyjnych, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry grającej salsę „José Torres y Salsa Tropical". 

  Program koncertu ,,Salsa Symfonicznie" składa się z najbardziej znanych kompozycji wybitnych artystów z największej wyspy na morzu karaibskim. Program powstał z tęsknoty Torresa za swoim ojczystym krajem, za muzyką i mieszkańcami Kuby oraz własną, kubańską rodziną, z którą przyszło się żegnać muzykowi, kiedy podjął decyzję o emigracji do Europy.

  W programie przeważają utwory traktujące o miłości, takie jak Como fue (Beny More), Quiereme Mucho (Gonzalo Roig), Aquellos ojos verdes (Adolfo Utrera i Nilo Menendez), czy współczesna kompozycja Mi primer amor (Mayito Rivera), ale także utwory obyczajowe, jak Me voy pal Pueblo (Marcelino Guerra), El Manisero (Moises Simons). Na finał koncertu usłyszymy jedną z najsłynniejszych kompozycji muzyki latynoskiej i karaibskiej - Guantanamera (Joseito Fernandez), wyrażającą tęsknotę kompozytora do dziewczyny pochodzącej z miasta Guantanamo, leżącego na wschodnim skraju wyspy Kuby.

  Latynoskie korzenie oraz miłość do Polski i długa oraz bogata kariera muzyczna w naszym kraju łączą gościa specjalnego koncertu na Prośnie z dyrektorem Filharmonii Kaliskiej - Rubenem Silvą, który z tym większą radością poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej podczas tego wyjątkowego koncertu. 

  Koncert ,Salsa Symfonicznie" z udziałem José Torresa & Havana Dreams odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o godz. 20.00 na scenie umieszczonej na rzece Prośnie przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego.

  Dzień wcześniej, w piątek 25 sierpnia odbędzie się koncert finałowy festiwalu ,,Roztrąbiony Kalisz" (godz. 20:00 - plac przy teatrze), a w niedzielę 27 sierpnia odbędzie się Calisia Triathlon. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

  Organizatorem Święta Rzeki Prosny jest Miasto Kalisz.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.