AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Jazz i muzyka rozrywkowa na rynku

DATA: 25 sierpnia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W niedzielę w koncercie na rynku wystąpi rodzeństwo Hania i Jakub Derej. Fot. https://www.facebook.com/PianistkaKompozytorDyrygent

  Przed nami niezwykły koncert na fortepianie Cadenza w Kaliszu. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia przed ratusz. O godz. 17 wystąpią utalentowani młodzi pianiści i kompozytorzy - rodzeństwo: Hania i Jakub Derej.

  Hania Derej to 18-letnia kompozytorka, pianistka, dyrygentka. Jest autorką ponad 100 kompozycji, z których część została zarejestrowana na sześciu płytach m.in. w studio nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Hania tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki jazzowej, filmowej, kameralnej, czy też elektronicznej.

  Jakub Derej to z kolei 15-letni pianista, kompozytor i dyrygent. Wykonawca muzyki klasycznej i jazzowej z umiejętnością aranżowania utworów, improwizowania oraz dyrygowania orkiestrą. Rodzeństwo miało okazję grać i dyrygować na koncertach z takimi orkiestrami, jak m.in. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia” oraz Elbląska Orkiestrą Kameralną.

  Na koncertach oprócz prezentacji własnych utworów i interpretacji znanych standardów jazzowych, improwizują w różnych stylach, co powoduje, że każdy występ jest wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

  Fortepian na rynku jest dostępny dla każdego. Kto jednak chciałby wystąpić na zorganizowanym koncercie powinien zgłosić to do Kancelarii Prezydenta Miasta na maila: kpm@um.kalisz.pl.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.