AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Święto Niecałej. Moc atrakcji!

DATA: 31 sierpnia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas Święta UIicy Niecałej nie zabraknie stylowych ubiorów. Fot. FB Święto Ulicy Niecałej.
  Przed nami Święto Ulicy Niecałej.

  To już XI edycja tej popularnej imprezy, która w tym roku odbędzie się w sobotę, 2 września. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: „Stare rzeczy, nowe cuda - spotkanie tradycji i nowoczesności”. Jak zwykle nie zabraknie bardzo ciekawie zaaranżowanych, zgodnych z ,,duchem minionej epoki", stoisk oraz licznych innych kulturalno-muzycznych atrakcji.

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, jak co roku, włącza się w obchody Święta Ulicy Niecałej, zapraszając w tym roku na wystawę „Niektórzy lubią poezję” - Wisława Szymborska na fotografiach Joanny Helander. Tego dnia, przed budynkiem, będzie można zapisać się bezpłatnie do biblioteki, znaleźć coś ciekawego do czytania wśród książek uwolnionych w akcji bookcrossingu oraz zasiąść do gier planszowych. - Będziemy gościć Elwirę i Judytę Fibiger, potomkinie znakomitego rodu budowniczych słynnych fortepianów i pianin z Kalisza. Będzie to cudowna okazja, aby porozmawiać o dwóch wspomnieniowych książkach pani Elwiry, m.in. o książce „Fortepian moja miłość”, a także obejrzeć dokumentalny film pani Judyty zatytułowany tak jak pierwsza książka jej mamy - „Dusza zaklęta w fortepianie”. Seanse odbędą się w nowej sali multimedialnej (na pierwszym piętrze) w KOMODA CLUB dwukrotnie: o godz. 12:00 w południe oraz na zakończenie wydarzenia, około godz. 17:00 - zapowiadają organizatorzy Święta Ulicy Niecałej.

  Tradycyjnie na terenie parkingu Parafii Prawosławnej zostanie rozegrany turniej szachowy - organizowany przez trenera i prezesa KTS Macieja Sroczyńskiego, a dodatkowo tym dniu proboszcz zaprasza do świątyni. Kolejny raz można się będzie spotkać ze Stowarzyszeniem UTW Calisia - zostaną pokazane prace sekcji Malarskiej oraz sekcji Rękodzieła Artystycznego członków stowarzyszenia. Swe zbiory i sprzęt zaprezentują Kaliscy Strażacy Ochotnicy z jednej z najbardziej utytułowanej tego typu jednostki w Polsce. Na ul. Niecałej pojawią się także członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Karolem Matczakiem, w stylizacjach z okresu Powstania Styczniowego. Sanepid pamiętając o naszym bezpieczeństwie stworzy punkt konsultacyjny dla osób zainteresowanych zbieraniem grzybów. Pojawią się też Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, do których można będzie zwrócić się z prośbą o poradę, a także stworzą stanowisko znakowania rowerów.

  Podczas imprezy pojawi się też wiele aktywności edukacyjnych, m.in. ul ze szklaną ścianą, który pozwoli podejrzeć jak żyją pszczoły, a do tego można będzie usłyszeć pasjonujące opowieści pszczelarzy. Pojawią się zabytkowe pojazdy, a tu nie lada gratka dla fanów motoryzacji - Rolls&Royce oraz jeden z najnowszych pojazdów elektrycznych Mercedesa.

  Święto Ulicy Niecałej jest także miejscem dla wszelkiej maści artystów, czasem nawet nieco szalonych pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoim hobby oraz fantastycznych rękodzielników. Nie zabraknie stoisk z pięknymi lalkami, przepiękną starą porcelaną.

  Uruchomione zostaną również dwie sceny muzyczne, jedna przy fontannie - dla najmłodszych tancerzy i wokalistów kaliskich szkół, a występy poprowadzi Aurelia Sieraszewska, natomiast druga scena z występami i punktem informacyjnym będzie działać tuż przed wejściem do Komoda Club, a tę część poprowadzi prezenterka radia Centrum Karolina Romke. Już piąty raz odbędzie się konkurs Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, w którym nagrodą główną będzie występ podczas ogólnopolskiego finału tej imprezy.

  * Impreza odbędzie się od godz.11:00 do godz. 18:00.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.