AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Astronomiczny Kalisz

DATA: 13 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fundacja Karola Malaperta zaprasza na spacer ,,Astronimiczny Kalisz". Fot. Magdelana Bartnik.

  Fundacja Karola Malaperta zaprasza mieszkańców Kalisza i wszystkich miłośników astronomii na spacer edukacyjny "Astronomiczny Kalisz" połączony z seansem w planetarium.

  Fundacja Karola Malaperta od lat aktywnie promuje astronomię oraz nauki ścisłe, a także postać Karola Malaperta. Podstawowym elementem fundacji jest Koło Astronomiczne, które prowadzi regularne spotkania dla zainteresowanych astronomią dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

  Jedno z takich spotkań odbędzie się w najbliższy czwartek. W planie edukacyjnego spaceru jest przejście skróconą trasą "Astronomicznego Kalisza". Wyprawa rozpocznie się od prezentacji plam słonecznych przez teleskop, a następnie uczestnicy odwiedzą zegar słoneczny przy katedrze oraz wystawę w kościele garnizonowym, poświęconą kaliskim jezuitom. Nie zabraknie też wizyty przy pomniku Mikołaja Kopernika przy III Liceum Ogólnokształcącym, a na Głównym Rynku spróbują odnaleźć nowy symbol astronomii w Kaliszu.

  Wycieczka potrwa około 90 minut, następnie organizatorzy zapraszają na seans w planetarium, gdzie animator astronomii, Daniel Stasiak, zabierze uczestników w podróż po "Kolorowym Wszechświecie" pod miękką kopułą przenośnego planetarium.

  Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 września o godz. 16:30 w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat 2a. Udział w nim jest bezpłatny, nie ma limitów wiekowych, a zaplanowane atrakcje są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. 

  W tym roku, Koło Astronomiczne Malapert przygotowało również inne atrakcje. Od 21 września dostępne będą dla przechodniów obserwacje nieba w różnych częściach miasta. Dzieci do 6. klasy szkoły podstawowej będą mogły zawalczyć o odznakę Prawdziwego Amatora Astronoma, a starsi (młodzież oraz dorośli) będą mieli okazję wziąć udział w wykładzie na temat skafandrów kosmicznych pt. "Jak ubrać się na księżyc?". 

  (jav - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.