AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GALERIA TARASINA. ,,Opera Kaliska" i rzeźba ,,Gaja"

DATA: 14 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na trzy bardzo ciekawe artystyczne wydarzenia. Jedynym z nich będzie odsłonięcie rzeźby ,,Gaja".

  W czwartek, 14 września o godz. 19.00  w siedzibie galerii przy pl. św. Józefa 5 odbędzie się wernisaż wystawy „Opera Kaliska”, która jest prezentacją prac Pawła Althamera i Grupy Nowolipie. Paweł Althamer, członkowie Grupy Nowolipie i ich zaproszeni goście, będą z gośćmi galerii do wieczora. O godz. 20.00 będzie można wziąć udział w spotkaniu autorskim z artystami.

  W piątek, 15 września w Parku Miejskim na polanie przy rzeźbie „Spoczywająca” razem z Pawłem Althamerem i Grupą Nowolipie, przygotowana zostanie przestrzeń warsztatowa, która pozwoli na zrealizowanie wydarzenia performatywnego „Opera Kaliska”, opartego o działania nie tylko plastyczne, którego uczestnikami - aktorami i reżyserami - staną się wspólnie wszyscy.  Działania artystyczne będą miały miejsce od godz. 12.00 do godz. 16.00.

  - W czasie ich trwania zaproponujemy uczestnikom spotkania czterdziestominutową sesje relaksacyjną, którą poprowadzi Iza Kaszyńska. Po zakończeniu twórczej pracy w parku zaprosimy uczestników „Opery Kaliskiej” na spotkanie i wspólne biesiadowanie do ,,Zielonej Strefy" galerii - zachęcają organizatorzy spotkania.

  - W sobotę 16 września, w ramach obchodów URODZIN TARASINA, chcemy znów spotkać się o godz. 12.00, tym razem w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina Kaliszu, skąd razem z artystami Pawłem Althamerem i Arturem Żmijewskim wyruszymy do Parku Miejskiego, aby odsłonić „Gaję”, rzeźbę ich autorstwa, która wkomponowana została właśnie w przestrzeń tego miejsca. Towarzyszyć nam będą przedstawiciele władz Miasta Kalisza, partnerzy Projektu „Gaja”, zaproszeni goście zaangażowani w realizację projektu „Gaja” oraz Grupa Nowolipie.

  Mecenasami kultury zaangażowanymi w to przedsięwzięcie od samego początku są Marek Antczak i Marcin Antczak, prezesi i właściciele FB ANTCZAK. - Dzięki ich otwartości i oddaniu mogliśmy gościć artystów w Kaliszu w 2022 roku w czasie pleneru „Kalisz wielokulturowy” jak również wkład finansowy w powstanie odlewu rzeźby, był znaczącym i decydującym wsparciem w realizacji tego projektu - napisali organizatorzy wydarzenia. 

  Medialnym patronem wydarzenia jest redakcja wkaliszu.pl. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

  (jav)

   

  PROGRAM WYDARZEŃ

  Czwartek 14 września 2023

  Paweł Althamer i Grupa Nowolipie „Opera Kaliska” – wystawa
  19.00 wernisaż
  20.00 spotkanie autorskie

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

  Piątek 15 września 2023

  Paweł Althamer i Grupa Nowolipie „Opera Kaliska” –  wydarzenie performatywne
  12.00 – 16.00 (ok. godz. 14.00 medytacja z Izą Kaszyńską dla uczestników „Opery Kaliskiej”)

  Park Miejski, polana przy „Spoczywającej”

  Sobota 16 września 2023

  URODZINY TARASINA
  „Gaja” Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego – podsumowanie projektu

  12.00 uroczysta prezentacja rzeźby/odsłonięcie

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu / Park Miejski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.