AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Bezlitosne wicemistrzynie (FOTO)

DATA: 18 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Lublinanki wysoko pokonały AWS Energę Szczypiorno. Fot. Energa AWS Szczypiorno.

  To nie była udana kaliska inauguracja w wykonaniu drużyny AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

   

  AWS Szczypiorno jest w tym sezonie beniaminkiem kobiecej ekstraklasy. W pierwszym swoim meczu na wyjeździe przegrało w Piotrkowie, w niedzielę w historycznej ,,kaliskiej" inauguracji żeńskiej ekstraklasy zmierzyło się z zespołem z Lublina.

  Niedzielne spotkanie w Kaliszu bramką otworzyła Sylwia Lisewska, chwilę później dołożyła kolejną bramkę i w 2. minucie było już 2:0 dla gospodyń. W 3. minucie pierwszą bramkę dla lublinianek rzuciła Paulina Masna, a chwilę później na remis dołożyła Magdalena Balsam. Początek spotkania był bardzo wyrównany. W 10. minucie wicemistrzynie Polski prowadziły 5:4.

  W 13. minucie kaliszanki za sprawą bramki Oleksandry Zamyshliak wyszły na prowadzenie 6:5, chwilę później odpowiedziała Stela Posavec i na tablicy widniał remis - 6:6. W 16. minucie karę dwóch minuty otrzymała Milena Kaczmarek. W tym czasie drużynie gości udało się wyjść na dwubrakowe prowadzenie 8:6. Lubinianki się rozpędzały i w 20. minucie po dwóch bramkach Magdaleny Wieckowskiej i jednej Darii Szynkaruk na tablicy było już 11:7 dla lublinianek. O czas poprosił więc trener gospodarzy Łukasz Kobusiński. Minutę później rzutem przełamała niemoc kaliszanek. Katarzyna Wilczek, a dobre interwencje zaliczyła Palina Kukharchyk. W 22. minucie przy wyniku 11:8, o czas poprosiła trenerka wicemistrzyń Polski Edyta Majdzińska.

  Gospodynie grały bojaźliwie w ataku i szybko traciły bramki. W 25. minucie było już 15:8 dla wicemistrzyń Polski. Dobrze w bramce spisywała się też Paulina Wdowiak. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 17:10 dla przyjezdnych.

  W przerwie meczu nastąpiła prezentacja uczennic NLO SMS ZPRP w Kaliszu, których trenerkami są Izabela Prudzienica i Edyta Suchy.
  Mocno w drugą połowę weszły lubinianki, szybkimi kontrami w 35. minucie wyszły na prowadzenie 21:10. O czas poprosił trener AWS-u Łukasz Kobusiński. Po czasie niemoc gospodyń przełamała Paulina Kucharska. W 38. minucie było 22:11 dla przyjezdnych, ale wówczas gra się nieco wyrównała. W ostatnich 10. minutach dominowały wicemistrzynie Polski, które ostatecznie wygrały to spotkanie 34:18.

  Najlepszą zawodniczą AWS Energa Szczypiorno Kalisz w tym meczu została wybrana Katarzyna Wilczek. MVP spotkania została skrzydłowa MKS-u FunFloor Lublin Magdalena Balsam.

  (jav)

   

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz - MKS FunFloor Lublin 18:34 (10:17)

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk (27%), Prudzienica (25%) – Pilitowska, Zamyshliak 2, Kisiel-Stężała 1, Lisewska 2, Stanisławczyk 1, Miłek 2, Wilczek 4, Kucharska 1, Kaczmarek 1, Czapracka 2, Borysławska 2.

  Kary: 6 minut (Kaczmarek, Czapracka, Borysławska – po 2 minuty).

  Karne: 2/2.

  MKS FunFloor Lublin: Gawlik (42%), Wdowiak (41%) – Płomińska 3, D. Więckowska 2, Tomczyk 4, M. Więckowska 4, Posavec 3, Pastuszka 2, Szynkaruk 1, Pietras, Balsam 7, Noga 2, Szczepaniak 1, Masna 3, Achruk 2.

  Kary: 4 minuty (Pastruszka, Szynkaruk – po 2 minuty).

  Karne: 3/3.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.