AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Europejskie Dni Dziedzictwa (FOTO)

DATA: 18 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Kaliszu trwają Europejskie Dni Dziedzictwa. Fot. organizatorzy kaliskich EDD.

  Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa, w które po raz kolejny aktywnie włączył się Kalisz. Za nami m.in. koncerty, prelekcje i degustacja.

  31. edycję wydarzenia w Kaliszu zainaugurował koncert zespołu folkowego Buraky w auli Akademii Kaliskiej. Do hasła tegorocznych EDD, "Żywe Dziedzictwo - tradycje od pokoleń", nawiązała Książnica Pedagogiczna w Kaliszu. W ramach spotkania zatytułowanego "W Regionie nic nie ginie…" odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca gwary wielkopolskiej, zwyczajów i zabaw ludowych oraz wspólne śpiewanie ludowych piosenek z Zespołem Folklorystycznym Kalina.

  "Kaliskie tradycje w pamięci zapisane" to hasło, które przyświecało uczestnikom wydarzenia w grodzie Piastów na Zawodziu. Goście wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i produkcji andrutów kaliskich oraz wzięli udział w obrzędzie pieczenia chleba w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Piwonice. Uczestnicy imprezy chętnie próbowali przygotowanych przez PSS Społem regionalnych przysmaków. Popołudnie na Zawodziu zwieńczył koncert zespołu Rodzanice, zatytułowany „Śpiewnik kaliski - inspiracje”.

  Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.