AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Makieta miasta Kalisza (FOTO)

DATA: 19 września 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Makieta prezentująca Kalisz z przełomu XVII i XVIII wieku stała się częścią ekspozycji multimedialnej, poświęconej dziedzictwu historyczno-kulturowemu miasta. Model, autorstwa Władysława Kościelniaka, można oglądać na jednej z kondygnacji wieży ratuszowej.

  Pierwotnie makieta była eksponowana w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Odnowienia modelu, które trwało kilka miesięcy, podjął się ukraiński artysta, Ruslan Kolmykov. Makieta, która prezentuje historyczny układ urbanistyczny miasta, powstała w 1972 roku. Jej autorem jest Władysław Kościelniak. Praca kaliskiego regionalisty, rysownika i grafika wzbogaciła ekspozycję multimedialną, poświęconą dziedzictwu historyczno-kulturowemu miasta. Makietę można oglądać na jednej z kondygnacji wieży ratuszowej.

  Warto przypomnieć, że Radni Miasta Kalisza uchwalili Rok 2023 Rokiem Braci Kościelniaków: Tadeusza, Mieczysława i Władysława. W czwartek, 28 września, w Książnicy Pedagogicznej odbędzie się konferencja „Kościelniakowie. Biografie i dziedzictwo”. Spotkanie będzie okazją do promocji druku "Wspomnienie z Tatr" Władysława Kościelniaka.

  (kar - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.