AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. AWS czeka na pierwsze zwycięstwo

DATA: 2 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  AWS Energa Szczypiorno Kalisz przegrał u siebie ze Startem Elbląg. Fot. AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

  Na pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie kobiet czekają piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz

  Kaliszanki do tej pory rozegrały cztery mecze w ORLEN Superlidze Kobiet i wszystkie przegrały. W sobotę zmierzyły się u siebie ze Startem Elbląg, który do spotkania w Kaliszu, podobnie jak Szczypiorno, jeszcze nie wygrał meczu w tym sezonie. 

  Spotkanie bramką dla AWS-u otworzyła Martyna Borysławska. Na jej trafienie odpowiedziała Paulina Stapurewicz. Początek spotkania był bardzo wyrównany - w 10. minucie po bramce Weroniki Weber elblążanki prowadziły 8:7, ale mecz toczył się „bramka za bramkę”.

  Sytuacja zmieniła się na początku drugiego kwadransu. W 17. minucie za sprawą bramek Tatsiany Pahrabitskay i Vitorii Macedo elblążanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie 11:9. W dalszej części meczu przyjezdne zaczęły powiększać przewagę. W 23. minucie prowadziły 14:11, a potem 17:14.

  Drugą część spotkania również otworzyły bramką gospodynie, a konkretnie Kinga Stanisławczyk. Chwilę później Stanisławczyk dołożyła kolejne trafnie i w 34. minucie było tylko 17:16 dla Startu. Wtedy to do głosu doszły ponownie elblążanki i po dwóch bramkach Weroniki Weber i jednej Tatsiany Pahrabitskay objęły prowadenie 20:16. W 37. minucie o czas poprosił trener gospodarzy Łukasz Kobisuński. Po czasie do bramki rywalek rzuciła Paulina Kucharska. Bramkę z karnego dołożyła Katarzyna Pilitowska i w 40. minucie na tablicy widniał wynik 20:18 dla przyjezdnych.

  W 42. minucie przy stanie 21:16 dla Startu o czas poprosił trener Roman Mont. Przerwa podziałała na przyjezdne pozytywnie i na kwadrans przed końcem Start prowadził różnicą czterech bramek 23:19, a rozpędzone elblążanki powiększyły później przewagę, zwyciężając 32:26.

   (jav)

   

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz - EKS Start Elbląg 26:32 (14:17)

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska (25%), Kukharchyk (26%) - Pilitowska 4, Zamyshliak, Stanisławczyk 7, Miłek, Wilczek 2, Kucharska 9, Kaczmarek 2, Borysławska 2.

  Kary: 4 minuty (Kucharska, Kaczmarek – po 2 minuty).

  Karne: 3/4.

  EKS Start Elbląg: Ciąćka (38%), Radojcic – Bancilon 1, Dworniczuk, Owczarek 1, Wołoszyk 4, Weber 7, Kuźmińska, Głębocka, Grabińska 1, Pahrabitskaya 4, Stapurewicz 6, Tarczyluk 2, Macedo 6.

  Kary: 10 minut (Wołoszyk, Kuźmińska – po 4 minuty, Dworniczuk – 2 minuty).

  Karne: 2/2.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.