AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Kajko i Kokosz pod Basztą Dorotką (FOTO)

DATA: 2 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Pod Basztą Dorotką pojawiły się postacie z komiksów. Fot. KPM.

  W sobotę oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta. Miłośnicy historii chętnie zwiedzali m.in. skarbiec Narodowego Sanktuarium św. Józefa, z kolei młodszym kaliszanom we wspólnej zabawie towarzyszyli Dorotka oraz Kajko i Kokosz.

  - Ach, co to był za sezon! - relacjonują sobotnią imprezę pracownicy Informacji Turystycznej kaliskiego magistratu. - W minioną sobotę uroczyście i płomiennie zakończyliśmy kolejny sezon turystyczny pod Basztą Dorotką. Było hucznie! Było gwarnie! Było wesoło! Dorotka, Kajko i Kokosz dbali o to, by nikt się nie nudził. Legend można było posłuchać, można było je też zobaczyć. Agencja Artystyczna Słowiańska Mieczysława Machowicza zaprezentowała średniowieczny teatrzyk kukiełkowy, a chwilę po nim animatorzy ze Studium Animatorów Kultury przedstawili nam swoją interpretacje bajki o Pawle i Gawle. I choć wieczorem dał o sobie znać jesienny chłód, nikomu nie było zimno, kiedy na scenie zapłonął ogień. A wszystko to w baśniowym oświetleniu murów i baszty!

  Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta zostanie otwarte dla zwiedzających wiosną przyszłego roku. Ekspozycję multimedialną w kaliskim ratuszu można zwiedzać przez cały rok. - W miesiącach październik-kwiecień zapraszamy od wtorku do soboty, w godz. od 10.00 do 16.00, przy czym ostatnie wejście rozpoczyna się o godz. 15.00 - przypominają pracownicy Informacji Turystycznej. - Grupy zorganizowane będą mogły również zwiedzać Skarbiec w Narodowym Sanktuarium św. Józefa, jednak wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu.

  W sezonie zimowym zmieniają się także godziny funkcjonowania Informacji Turystycznej: poniedziałek-piątek: godz. 8.00 – 16.00, sobota: godz. 10.00-16.00. W niedzielę IT jest nieczynna.

  (kar - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.