AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Dotacje na Izby Tradycji i Pamięci (FOTO)

DATA: 3 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Działacze stowarzyszenia wraz z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, posłem Andrzejem Grzybem i Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem. Fot. Starostwo Powiatowe.

  W Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umowy na pomoc finansową w wysokości 54.400 zł., którą przekazało Województwo Wielkopolskie na rzecz Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.

  Pomoc finansowa zostanie wykorzystana na modernizację Izby Tradycji 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Cekowie-Kolonii oraz na modernizację Regionalnej Izby Pamięci Gminy Lisków „Dziedzictwo Ziemi Liskowskiej” w Liskowie.

  Środki finansowe zostały przekazane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

  Podczas oficjalnego parafowania umów obecni byli: Poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Wójt Gminy Ceków-Kolonia Mariusz Chojnacki, Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec wraz z Zastępcą Dorotą Sitko i Sekretarzem Gminy Katarzyną Włodarczyk, władze Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej Wioletta Przybylska i Karol Matczak oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Regionalna Grupa Historyczna „SCHONDORF”, grupy rekonstrukcyjnej z Cekowa-Kolonii,  przedstawiciele Stowarzyszenia „LGD 7 - Kraina Nocy i Dni” oraz przedstawiciele mediów. 

  - Państwo zrobiliście coś wyjątkowego organizując to spotkanie. Podkreśla ono rolę organizacji pozarządowych, które wypełniają to czego organizacja rządowa, samorządowa nie są w stanie zrobić. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do takich inicjatyw, które tutaj państwo prezentujecie - powiedział poseł Andrzej Grzyb.

  - Bardzo się cieszę, że mogliśmy podpisać tę umowę. Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej otrzymało wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To środki z Unii Europejskiej jeszcze z tej starej perspektywy w wysokości 54.400 zł. Posłużą na modernizację dwóch Izb Tradycji w Cekowie-Kolonii i w Liskowie. Myślę, że to dwa miejsca, które będą bardzo ważne na mapie powiatu kaliskiego i całej Wielkopolski. Będą z pewnością służyły temu, by przypominały o historii wielu pokoleniom - mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

  - Bardzo się cieszę, że na naszym terenie tak prężnie działają organizacje pozarządowe. Nie zawsze administracja publiczna jakkolwiek by nie była sprawna, jest najlepsza do realizacji niektórych celów. Kiedy tutaj rozpocząłem pracę wiedziałem, że jest potrzebna organizacja, która w miarę możliwości scali różne środowiska i stąd właśnie wziął się pomysł na utworzenie Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, które zrealizowało wiele wartościowych projektów. Chciałem, żeby to było trochę jak „stowarzyszenie stowarzyszeń”. Takie jest bowiem nasze credo, żeby współpracować - powiedział Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

  (jav - źródło Starostwo Powiatowe)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.