AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS chce powalczyć z Wisłą

DATA: 3 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Z Orlenem Wisłą Płock zagrają w najbliższym meczu piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. Fot. Energa MKS Kalisz.

  W środę, 4 października w ramach 8. serii spotkań ORLEN Superligi ORLEN Wisła Płock podejmie na własnym terenie Energa MKS Kalisz. Spotkanie będzie transmitowane na platformie Emocje.tv.

  Dotychczasowe spotkania ORLEN Wisły Płock i Energa MKS-u Kalisz były w zasadzie jednostronne na korzyść gospodarzy środowego meczu. Płocczanie wygrali wszystkie 12 z dotychczasowych starć. W ubiegłym sezonie ORLEN Superligi nafciarze wygrali u siebie 29:23. W rewanżu w hali Kalisz Arena wicemistrzowie znów byli lepsi - wygrali 30:26.

  Wicemistrzowie Polski podobnie jak w poprzednich sezonach tak i w tym kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Na 7 dotychczasowych spotkań wygrali wszystkie zgarniając pełną pulę. Kaliszanie zdołali zebrać jedynie 6 pkt. - wygrywając u siebie z beniaminkiem Zepter KPR Legionowo oraz w ostatniej serii notując pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

  Kaliszanie przystąpią do starcia z ORLEN Wisłą Płock zaledwie trzy dni po starciu z gdańszczanami. - ORLEN Wisła Płock to czołowa drużyna w Europie. Zdajemy sobie sprawę z siły tego zespołu. Zależy mi na tym, żebyśmy walczyli na parkiecie, grali twardo w obronie i doskonalili się w tym aspekcie - mówi były zawodnik Wisły, a obecnie trener Energa MKS-u Kalisz, Rafał Kuptel.

  Mecz w ORLEN Arenie zaplanowano 4 października o godz. 18.00. Transmisja na Emocje.tv - https://emocje.tv/live/2323/orlen-wisla-plock-energa-mks-kalisz.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.