AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Pobiegli z...Elvisem w Ptolemeuszu! (FOTO)

DATA: 3 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tym roku w Biegu Ptolemeusza wystartował...,,Elvis", w którego wcielił się kaliski biegacz Krzysztof Górny. Fot. FB. Kalisz. Dopisz swoją historię.

  Ponad 900 osób wystartowało w biegu głównym 42. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza

  Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza to największa impreza biegowa w naszym mieście. W tym roku atestowaną trasę biegu głównego, liczącą 10 kilometrów pokonało ogółem 905 osób.

  Uczestnicy ,,Ptolka" wystartowali sprzed kaliskiego sądu na Alei Wolności, a potem pobiegli ulicami: Częstochowską, Szlakiem Bursztynowym, Górnośląską, Śródmiejską Narutowicza, Babiną, Pl. Kilińskiego, Warszawską, Łódzką i powrócili Szlakiem Bursztynowym oraz Częstochowską, finiszując na wysokości teatru.

  Zwycięzcą biegu został Raman Adamovich (Achilles Leszno), który uzyskał czas 31 minut i 37 sekund.

   Kolejne miejsca zajęli Aron Przybył (33:49) i Tomasz Chudzicki (34:04). Najlepszą z kobiet okazała się Olga Kazimirowa (40:56), a na podium stanęły też Marlena Kocaj (41:04) i Dominika Konopa (42:58). W biegu ,,Ptolemeusza" wystartował też...,,Elvis", w którego stroju i z mikrofonem całą trasę przebiegł znany kaliski biegacz Krzysztof Górny.

  Wyróżnienia, oprócz kategorii głównej, przyznano również w kategoriach wiekowych, kobiet i mężczyzn oraz w innych klasyfikacjach. Wszyscy uczestniczyli biegu otrzymali też pamiątkowe medale, na których można było wygrawerować uzyskany rezultat.

  Niedzielnej imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży, rozegrane w ramach Mini i Małego Ptolemeusza oraz biegi przedszkolaków.

  Organizatorem 42. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza był OSRiR we współpracy z Miastem Kalisz oraz Kaliskim SZS. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

  (jav)

  Fot. FB Kalisz. Dopisz swoją historię.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.