AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. SkillHill - święto kultury hip hop w CKiS

DATA: 5 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy SkillHilla wraz z dyrektorem Dariuszem Grodzińskim. Fot. CKiS Kalisz.

  W niedzielę, 15 października na placu przy Centrum Kultury i Sztuki wybrzmi muzyka hiphopowa, powstanie atmosfera undergroundu i każdy będzie mógł poczuć ,,zapach" sztuki ulicznej w powietrzu.

  To nie będzie zwykła impreza, to doświadczenie, które niejednego zaskoczy, bo scena hip-hopowa jest jedyna w swoim rodzaju. - SkillHill jest premierowym wydarzeniem - mówi Dariusz Grodziński, p.o. dyrektora CKiS w Kaliszu. - Mieliśmy takie plany już od początku 2021 roku, żeby zaprezentować siłę i moc kaliskich artystów, wykonawców muzyki hip hop i ludzi związanych z kulturą hiphopową, wtedy pandemia nam przerwała te nasze plany i wydarzenie, które wtedy już mieliśmy zaplanowane musieliśmy odwołać. Trochę poczekaliśmy, ale wróciło na tapetę do Centrum Kultury i Sztuki w bardzo wzmocnionym formacie, bo to nie jest sam koncert, tylko to jest wydarzenie związane z muzyką hiphopową i z całą kulturą, która wokół tego się tworzy, buduje, rozwija. Ja osobiście jestem z tego bardzo zadowolony i bardzo szczęśliwy i już się nie mogę tego wydarzenia doczekać.

  Adam Stelmaszak jeden z organizatorów SkillHill dodał, że to będzie coś czego w Kaliszu jeszcze nie było. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 października o godz. 18:00 na terenach CKiS przy ul. Łaziennej. Wstęp jest wolny. 

  (jav)

   

  Kto wystąpi na SkillHill?

  Dj Emoh
  Emoh to najlepszy DJ w Kaliszu! Reprezentant młodego pokolenia (21 lat) zdążył już zebrać setki tysięcy wyświetleń na swoim kanale na YouTube, TikToku oraz Instagramie. Od małego związany z muzyką, która jak mówi „Jest jedynym ratunkiem dla tego świata”. Z wykształcenia skrzypek. Występował z najlepszymi w całej polsce - to osoba która zrobiła mix i wyprodukowała bit do cypher’a oraz spina resztę artystów muzycznie.
  Dj Emoh zagra swój set oraz poprowadzi muzycznie imprezę.

  MłodyE
  MłodyE jest najbardziej utytułowanym kaliskim raperem. Do niedawna reprezentant Asfalt Records, gdzie miał okazję nagrywać z artystami kalibru O.S.T.R. Setki tysięcy wyświetleń i odsłuchań mówią same za siebie - to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej doświadczony ze wszystkich artystów na SkillHill.
  MłodyE to najbardziej utytułowany kaliski raper.

  Mbaaaku
  Mbaaaku to jeden z najbardziej zmotywowanych i aktywnych muzycznie kaliskich raperów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma dziesiątki utworów, spore wyświetlenia pod teledyskami oraz status lokalnej legendy. Mbaaaku jest jednym z organizatorów wydarzenia i spina całość pod kątem kontaktu z artystami. Współpracuje z ekipami z całej Polski, jego muzyka jest rozpoznawalna nie tylko w Kaliszu. Prywatnie entuzjasta sportów siłowych oraz wierny kibic KKS Kalisz.
  Mbaaaku zagra swój pierwszy koncert po premierze nowej płyty.

  Huxley
  Huxley jest najmłodszym artystom biorącym udział w projekcie. Reprezentuje inne oblicze rapu - cloudrap. Jest to spokojniejszy odłam tego gatunku, dlatego stanowi ciekawy kontrast do pozostałych artystów występujących na koncercie. Huxley działa na scenie od 2018 roku, nagrał wiele utworów i teledysków na kaliskiej ziemi.
  Huxley reprezentuje odmienne podejście do rapu.

  Eber
  Eber jest bestią koncertową. Słynie z tego, że daje całego siebie na koncertach i potrafi rozruszać każdą publikę. Eber to kolejny prężnie działający kaliski raper i artysta, który ma na koncie wiele klipów i dziesiątki tysięcy wyświetleń. Prężnie działa na lokalnej scenie i nie ma zamiaru odpuszczać.
  Eber robi największy ogień na koncertach.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.