AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RAJD. Szlakiem kaliskich smaków i kościołów drewnianych (FOTO)

DATA: 18 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W rajdzie uczestniczyło 90 cyklistów. Fot. Krzysztof Wydra - komandor rajdu.

  90 cyklistów wzięło udział w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Kulinarnym "Kaliskie Smaki" i Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. 

  Rowerzyści pokonali trasę liczącą ponad 50 kilometrów. Cykliści wyruszyli sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu, a na trasie rajdu znalazły się: Piekarnia Bułeczka w Zagorzynie, gdzie można było spróbować zdrowego pieczywa oraz napić się gorącej kawy i herbaty. Z Hotel Kristoff poczęstował cyklistów regionalną smaczną zupką z podpłomykiem, a w pięknym parku w Russowie przy Dworku Marii Dąbrowskiej, gdzie znajduje się Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej na cyklistów czekały soki z Tłoczni Soków Owocowych Płonka z Kolonii Kokanin.

  Przemierzając trasę ,,Smaków Kaliskich" rowerzyści zwiedzili kościoły drewniane należące do Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej w takich miejscowościach jak: Pamięcin, Rychnów, Blizanów i Borków Stary. - Na szlaki ruszyło około 90 rowerzystów w różnym wieku. Wszyscy pokonali bezpiecznie ponad 50 km pięknej trasy. Pod koniec deszczyk próbował nam pokrzyżować plany, ale nie daliśmy się. Dziękuję wszystkim za udział, miłą i bezpieczną jazdę, a sponsorom za smaczności jakimi nas obdarzyli - mówi Krzysztof Wydra, komandor rajdu.

  (nel - źródło Starostwo Powiatowe)

   

  fot. dzięki uprzejmości Krzysztofa Wydry

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.