AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Zagrają Komedę w CKiS

DATA: 24 października 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kwartet Afanasjew-Szymanowski wystąpi w CKiS w sobotę, 28 października.

  Formacja jest autorskim projektem dwóch wybitnych muzyków jazzowych - Karola Szymanowskiego i Macieja Afanasjewa. - Połączenie brzmienia skrzypiec i wibrafonu, stanowi w ich wykonaniu nową jakość na gruncie akustycznego jazzu - można przeczytać w zapowiedzi koncertu. - Muzyka zespołu to własne kompozycje obu liderów, a także autorskie opracowania utworów polskich muzyków jazzowych, takich jak Krzysztof Komeda czy Jerzy Milian. Bogate i różnorodne doświadczenia Afanasjewa i Szymanowskiego obejmują całe spektrum jazzowej stylistyki poczynając od wczesnych i tradycyjnych form, aż do formacji awangardowych.

  Czerpiąc obficie z tych inspiracji obaj muzycy twórczo wpisują się we współczesny nurt szeroko rozumianego jazzu, będąc w stanie komunikować się ze słuchaczami zarówno tradycyjnym językiem muzyki synkopowanej, jak i zaskakiwać bezkompromisowością nowatorskich poszukiwań. Muzyka Kwartetu stanowi oryginalny pomost pomiędzy tradycją i nowoczesnością, ujmując jednocześnie szlachetnym brzmieniem akustycznych instrumentów.

  Zespół w składzie: Karol Szymanowski - wibrafon, Maciej Afanasjew - skrzypce, Tymoteusz Wójtewicz - kontrabas oraz Mirosław Skowroński - perkusja wystąpi na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w sobotę, 28 października o godz. 18.00.

  Bilety w cenie 40 złotych można zamówić przez kck.systembiletowy.pl

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.