AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Grupa Antczak zakończyła budowę magazynu Nestlé w Kaliszu

DATA: 14 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa Antczak wybudowała magazyn dla firmy Nestle w Kaliszu. Fot. Grupa Antczak.

  Nowoczesny obiekt magazynowy wysokiego składowania, z dokami załadunkowymi i zapleczem socjalnym, zrealizowała Grupa Antczak dla Nestlé Polska S.A. w Kaliszu. Po zakończeniu prac budowlanych obiekt został przekazany inwestorowi.

  W ramach umowy o generalne wykonawstwo Grupa Antczak zrealizowała budowę nowego obiektu magazynowego na terenie kaliskiej fabryki Nestlé. Budynek ma powierzchnię prawie 3,5 tys. m kw. Wysokość składowania wynosi 17 m. Oprócz funkcji magazynowych znajduje się w nim zaplecze socjalne.

  Inwestycja została zrealizowana z dbałością o środowisko naturalne. Budynek został wyposażony w nowoczesne instalacje, w tym dwie pompy ciepła o łącznej mocy ponad 300 kW. Na terenie całej powierzchni zamontowano ogrzewanie podłogowe. Z kolei dach obiektu został przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych.

  - Dla globalnego inwestora, jakim jest Nestlé, wybudowaliśmy zaawansowany technologicznie obiekt magazynowy, który spełnia rygorystyczne normy środowiskowe. Sprawna realizacja tego kontraktu jest potwierdzeniem wiodącej pozycji Grupy Antczak w sektorze generalnego wykonawstwa nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych. Cieszę się, że naszą pracą przyczyniamy się do dalszego wzmacniania potencjału gospodarczego Kalisza i całego regionu południowej Wielkopolski - mówi Marek Antczak, prezes Grupy Antczak.

  Segment magazynowo-przemysłowy jest jednym z czterech filarów wzrostu Grupy Antczak na rynku nieruchomości. W 2022 roku Grupa przekazała klientom z tego segmentu ponad 430 tys. m kw. powierzchni, tj. niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

  Grupa realizuje projekty jako generalny wykonawca we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi inwestorami, deweloperami i operatorami powierzchni logistycznych.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.