AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Akcja ,,Trzeźwy poranek"

DATA: 15 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. ilustracyjne.

  Ośmiu kierujących po spożyciu alkoholu i czterech nietrzeźwych - to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podczas akcji „Trzeźwy poranek”.

  W poniedziałek już o godz. 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”.

  Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazywały na to, że po „świątecznych” weekendach wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. W trakcie tego typu działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących.

  Tym razem podczas trwających trzy godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2400 badań stanu trzeźwości. Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród skontrolowanych tego poranka kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.

  Łącznie kaliskim mundurowym udało się wyeliminować z ruchu drogowego 12 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje już wkrótce sąd.

  (kar)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.