AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Najsmaczniejsze i największe pyry w Liskowie (PROGRAM)

DATA: 16 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do odkrycia wyjątkowych smaków i receptur wielkopolskiej kuchni - mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Fot. Urząd Marszałkowski.

  Już w sobotę, 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs, w którym zaprezentowane zostaną największe wielkopolskie pyry oraz potrawy z ziemniaka w dowolnej formie kulinarnej.

  Organizatorem konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych, uczczenie zbiorów oraz integrację i zaangażowanie społeczności w wydarzenia. Ponadto pokreślone zostanie znaczenie pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski. Wydarzenie sprzyja także identyfikacji oraz zebraniu wiedzy o potrawach regionalnych z ziemniaków.

  - Już po raz trzeci zostaną zważone największe pyry oraz wybrane najsmaczniejsze potrawy z pyry. Wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do odkrycia wyjątkowych smaków i receptur wielkopolskiej kuchni, promocji dorobku gospodyń oraz wygrania atrakcyjnych nagród. Konkurs pozwala zaprezentować miejscowe specjały i utrwalić rodzime przepisy i tradycje kulinarne. Na odwiedzających wydarzenie odbywające się 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie czeka moc atrakcji i unikatowe przysmaki.- mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

  Finał konkursu, na którym uczestnicy zaprezentują swoje największe pyry oraz jadło odbędzie się w sobotę, 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie przy ul. ks. Wacława Blizińskiego - start o godz. 12.00.

  Od godz. 12.00 do 14.00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe na największą wielkopolską pyrę. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in. degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz występy artystyczne.

  Program wydarzenia:
  12:00 - 14:00 Ocena potraw przez Kapitułę Konkursu.
  14:00 - Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.
  14:15 - 15:00 Występy artystyczne.
  15:00 - 15:30 Oficjalne ważenie pyr.
  15:30 - 16:00 Występy artystyczne.
  16:00 - 17:00 Występ zespołu Równica.
  17:00 - 17:30 Wręczenie podziękowań.
  17:30 - 18:00 Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

  (jav)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.