AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Św. Marcin na Słowacji (FOTO)

DATA: 16 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Miasto Kalisz na Słowacji reprezentowali radni Tomasz Bezen i Sławomir Lasiecki. Fot. Urząd Miasta Martina, Kultúrna scéna Martin.

  Kaliska delegacja złożyła oficjalną wizytę w Martinie na Słowacji podczas obchodów dni patrona miasta - św. Marcina.

  11 listopada to dzień celebrowany nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Słowacki Martin, miasto partnerskie, z którym Kalisz w zeszłym roku świętował ćwierć wieku współpracy zaprosił przedstawicieli naszego miasta na obchody Dni Świętego Marcina, patrona miasta. W skład kaliskiej delegacji weszli członkowie Rady Miasta Kalisza: radni Sławomir Lasiecki i Tomasz Bezen.

  Wizyta rozpoczęła się od krótkiego programu artystycznego podkreślającego wartość zrozumienia i zbliżania się do siebie ludzi różnych narodowości i kultur. Następnie burmistrz Ján Danko powitał przybyłych w trakcie oficjalnego przyjęcia, podczas którego przekazany został list skierowany przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Był to również czas rozmów na temat partnerstwa Kalisza i Martina, zwłaszcza w zakresie rozwoju edukacji i kultury.

  Dalszy program wizyty przewidywał zwiedzanie zamku w Bojnicach, historyczny korowód nawiązujący do średniowiecznej legendy św. Marcina, jak również występy ludowe grup ze słowackiego regionu Turiec. Przedstawiciele Kalisza mieli również możliwość uczestnictwa w ceremonii wręczenia nagród miasta Martin.

  Wizyta zakończyła się uroczystym nabożeństwem ekumenicznym przy współpracy z kościołem luterańskim i katolickim.

  (nel - źródło KPM)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.