AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Mikołajki jak z bajki

DATA: 16 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  ,,Mikołajki jak z bajki" rozpoczną się juz 6 grudnia. Fot. KPM.

  Już wkrótce, Główny Rynek w Kaliszu zmieni się w krainę szczęśliwego dzieciństwa - z choinką, rozświetloną karuzelą, radosną muzyką, domkami pełnymi prezentów, artykułów świątecznych, łakoci.

  Świąteczna karuzela rozkręci się w sercu Kalisza 6 grudnia. O godz. 15.00 rozpocznie się na Głównym Rynku Koncert Mikołajkowy z udziałem wykonawców kaliskich (solistów, zespołów, orkiestr, chórów), a ok. 17.00 nastąpi wspólne rozświetlenie miejskiej choinki.

  Uczestnicy wydarzeń będą mogli wyruszyć ku świętom kolorowym, rozświetlonym autobusem. Osoby, które pozostaną w tym czasie przy świątecznym drzewku, również nie będą narzekać. W  magicznym domku, czekać na nich będzie św. Mikołaj z prezentami. Niejednemu zakręci się w głowie po przejażdżce w weneckiej karuzeli, a wir myśli uspokoi podróż świąteczną kolejką. Na małych i dużych czekać będą domki z przeróżnymi artykułami: łakociami, przekąskami, produktami regionalnymi, rękodziełem, kosmetykami, ozdobami bożonarodzeniowymi, itp. Imprezy potrwają w tym dniu do godz. 20.00.

  Karuzela, domki, kolejka wenecka, dużo dobrej muzyki i kolejne niespodzianki przygotowane zostały również na dwa następne dni. 7-8 grudnia zabawa potrwa od 15.00 do 20.00

  9-10 grudnia odbędzie się tradycyjna Wigilia na kaliskim Rynku i ponowna próba pobicia rekordu Guinessa na największą liczbę zgromadzonych w jednym miejscu aniołów. Jej organizatorem jest Fundacja Bread of Life, a wydarzenie zrealizowane zostanie wg odrębnego programu.

  Od 11 grudnia (z przerwą 24 grudnia) "Mikołajki jak z bajki" będą kontynuowane. A zabawę na Głównym Rynku, urozmaicą przygotowania do Sylwestra.

  30 grudnia (sobota) otworzy się dla wszystkich studio "wizażu i mody". Z pomocą fachowców tworzone będą diamentowe makijaże podkreślające błysk w oku oraz sylwestrowe kreacje. A dzień później - 31 grudnia, od godz. 15.00 do 20.00, specjalnie dla najmłodszych przygotowano Hawajskie Party z oranżadowym toastem, cichymi zimnymi ogniami, racami dymnymi zamiast petard, fluo bransoletkami, a wszystko udekorowane hawajskimi kwiatami.

  (nel - źródło KPM)

   

  "Mikołajki jak z Bajki" na Głównym Rynku
  06.12.2023 do 6.01.2024 z wyjątkiem 24 grudnia
  w godz. od 12:00 do 20:00 w weekendy

  oraz od 15.00 do 20.00 w dni powszednie 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.