AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Porażka z Azotami (FOTO)

DATA: 20 listopada 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Azoty pokonały w sobotę Energę MKS. Fot. ORLEN Superliga.

  Niewiele zabrakło szczypiornistom Energi MKS, by pokonać Azoty Puławy.

  Azoty to drużyna, która w tym sezonie celuje w medal i jest w czubie tabeli. Mimo to goście podjęli walkę na parkiecie. Po pierwszej połowie prowadzili nawet jedną bramką 16:15.

  Po przerwie również nie brakowało emocji. Zaraz po powrocie z szatni czerwoną kartkę za rzut z linii siódmego metra w twarz bramkarza Azotów zobaczył Bartosz Kowalczyk z MKS-u, który rozgrywał świetnym mecz, a w pierwszej połowie zdobył aż 8 bramek. Chwilę później sędziowie wyrzucili z parkietu Piotra Jarosiewicza z Azotów, za to samo niedozwolne zagranie.

  Gościom mimo braku najlepszego strzelca w ich szeregach długo udawało się utrzymywać wynik blisko remisu. W 49 min. Azoty objęły prowadzenie 22:19, ale chwilę później MKS doprowadził znów do remisu - 22:22. W końcówce bardziej skuteczni byli jednak piłkarze ręczni Azotów. Świetnie w ich bramce spisywał się Zurab Tsintsadze, który w całym meczu odbił aż 17 piłek, notując skuteczność na poziomie 48 procent. Ostatecznie kaliszanie przegrali to spotkanie 24:28, ale zaprezentowali się z dobrej strony.

  W kolejnym spotkaniu szczypiorniści MKS-u zmierzą się w derbach z Ostrovią Ostrów. Ten pojedynek odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 listopada o godz. 18:00 w hali Arena.

  (jav)

   

  Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 28:24 (15:16)

  Azoty: Tsintsadze, Borucki – Marciniak 5, Janikowski 4, Jarosiewicz 4, Virbauskas 4, Zarzycki 4, Adamski 3, Fedeńczak 2, Burzak 1, Przybylski 1, Jaworski, Konieczny, Ostroushko, Zivković.

  Kary: 8. min. Czerwona kartka: Piotr Jarosiewicz (41. min, za trafienie piłką przez wykonawcę rzutu karnego w głowę bramkarza). Rzuty karne: 1/2.

  Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina – Kowalczyk 8, Komarzewski 4, K. Pilitowski 3, Wróbel 3, Bekisz 2, Krępa 2, Biernacki 1, Kus 1, Antolak, Karlas, Karpiński, Molski, Nejdl, Starcević.

  Kary: 8. min. Czerwona kartka: Bartosz Kowalczyk (33. min, za trafienie piłką przez wykonawcę rzutu karnego w głowę bramkarza). 3/5.

  Widzów: 1418.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.