AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KINO. Wieczór z Chaplinem i muzyką na żywo!

DATA: 6 grudnia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  To będzie świetne połączenie dobrego kina z dobrą muzyką! W CKiS-ie do filmów Charlie Chaplina muzykę zaprezentuje zespół Czerwie.

  Charles (Charlie) Chaplin był genialnym aktorem, reżyserem, scenarzystą, nagrodzonym Oscarem kompozytorem.

  W sobotę, 9 grudnia CKiS zaprasza na wieczór poświęcony talentowi artysty. Na dużym ekranie zobaczymy trzy różne aktorskie wcielenia artysty: żołnierza, pijanego gentelmana i włóczęgi. Do filmów zagrają doskonali muzycy z formacji ,,Czerwie. Usłyszymy ich własne kompozycje.

  ,,Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. 

  Sobotnie wydarzenie rozpocznie się w CKiS o godz. 18:00. Bilety kosztują - 50 zł. Bilety można kupować na stronie: kck.systembiletowy.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=8162

  UWAGA: 6 grudnia na hasło ,,Mikołajki" w kasie CKiS-u przy ul. Łaziennej można będzie zakupić dwa bilety na ,,Chaplina" w cenie jednego! Kasa jest czynna od godz. 15:00 do 21:00.

  (jav)


  Genialny Charlie Chaplin - filmy i muzyka na żywo

  PROGRAM

  „Charlie żołnierzem” – film niemy z muzyką na żywo
  „Charlie w Music Hallu” – film niemy
  „Brzdąc” – film niemy z muzyką na żywo
  ———————————————————————
  CHARLIE ŻOŁNIERZEM
  „Charlie Żołnierzem” (1918 )
  scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin
  muzyka: Czerwie
  czas: 45 min 

  Charlie jest szeregowcem, biorącym udział w ćwiczeniach podczas I wojny światowej. Oddział, w którym jest nasz bohater, składa się z wyjątkowo niezdarnych żołnierzy, a Charlie przewyższa wszystkich swoją niekompetencją. W nocy ma sen o swoich wojennych wyczynach, podczas których zgłasza się na ochotnika do zrobienia wypadu na stronę wroga. Czy to wszystko było tylko snem?

  ———————————————————————
  CHARLIE W MUSIC-HALLU
  „Charlie w Music-Hallu” (1915)
  scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin
  czas: 29 min
  Charlie jako znudzony i bardzo pijany gentleman, Pan Zaraza, wywołuje niesłychane zamieszanie w teatrze. W sposób niezwykle uciążliwy dla widzów poszukuje odpowiedniego dla siebie miejsca, zaczepia piękne kobiety siedzące na widowni, a w końcu zasypia w swoim fotelu. Ale to nie koniec koszmarnej nocy w teatrze.

  ——————————————————————-

  BRZDĄC
  „Brzdąc” (1921)
  scenariusz i reżyseria: Charlie Chaplin
  muzyka: Czerwie
  Czas: 50 min.

  Jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina - reżysera i Chaplina - aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca - podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.