AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KINO. Kultura Dostępna w 2024 roku niezmiennie na ekranach kin Helios

DATA: 4 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Cykl Kultura Dostępna ponownie zawita do sieci kin Helios w styczniu. Projekt umożliwia kinomanom obejrzenie polskich filmów w niezwykle atrakcyjnej cenie - jedynie 12,90 złotych za bilet. W najbliższym miesiącu zostaną wyświetlone cztery różnorodne gatunkowo tytuły. 

  Jako pierwszy w Nowym Roku na wielkich ekranach znajdzie się film „Uśmiech losu” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Główny bohater przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że musi odpracować dług po zmarłym, przy czym poznaje piękną Lenę… Tydzień później, 11 stycznia, odbędzie się projekcja komediodramatu Kingi Dębskiej, „Święto ognia”. Anastazja, choć zmaga się z niepełnosprawnością, stara się żyć pełnią życia. W tym samym czasie jej siostra walczy o baletową karierę. Ich życie zmienia się pod wpływem charyzmatycznej sąsiadki.

  Następnie 18 stycznia widzowie będą mogli przenieść się w klimat wakacji - to dzięki przebojowej komedii „Teściowie 2”. Para zaprasza swoich rodziców na ślub do nadmorskiego kurortu, lecz ci doprowadzają do szeregu komicznych sytuacji… W ostatni czwartek miesiąca zostanie wyświetlony film „Chłopi”. Kinomani pokochali ekranizację powieści Władysława Reymonta w technice animacji malarskiej, a projekcja będzie doskonałą okazją do nadrobienia tego wyjątkowego tytułu.

  (red)

  Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

  Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.