AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZIMOWISKO. Zimowe atrakcje na stokach w Zieleńcu

DATA: 5 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. Podczas zimowiska dzieci będą mogły nauczyć się m.in. jeździć na nartach. Fot. organizatorzy zimowska.

  Od 11 do 17 lutego dzieci i młodzież z Kalisza i południowej Wielkopolski będzie mogła aktywnie wypoczywać na zimowisku w Lewinie Kłodzkim organizowanym przez Stowarzyszenie KALISZ XXI. Będą narty i snowboard w Zieleńcu oraz zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska.

  - Podczas pobytu w Lewinie Kłodzkim, kilka dni spędzimy na stoku w Zieleńcu, gdzie dzieciaki, które nie potrafią jeździć na nartach lub snowboardzie będą miały okazję poznania jej podstaw pod okiem instruktorów, a ci, którzy potrafią jeździć będą mogli oddawać się zimowej pasji. Zwiedzimy Lewin Kłodzki i okolice, m.in. Kłodzko i Kudowę Zdrój, gdzie zapoznamy się z najważniejszymi i najciekawszymi zabytkami. Oczywiście powodzenie naszych planów zależy przede wszystkim od pogody - powiedziała Żaneta Lasiecka, Stodolna, koordynatorka zimowiska.

  Organizatorzy planują zwiedzanie szeregu miejsc związanych z historią Kotliny Kłodzkiej oraz Dolnego Śląska, m.in. Kłodzka, Kudowy Zdrój czy też opactwa w Henrykowie.

  - Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek. Czy latem czy zimą podczas naszych wyjazdów telewizor jest rzeczą zbędną. Jazda na nartach, piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią, to są działania do których zachęcamy uczestników. Jak jeszcze mamy do tego dobrą pogodę, to zabawa jest przednia - zapewnia Żaneta Lasiecka-Stodolna.

  Tegoroczne zimowisko z dofinansowaniem dla dzieci płatników KRUS jest możliwe dzięki realizacji projektu, który Stowarzyszenie KALISZ XXI złożyło do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na zorganizowanie wypoczynku zimowego z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.

  (red)

  Dokładnych informacji dotyczących zimowiska w Lewinie Kłodzkim można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532 u koordynatora, Żanety Lasieckiej-Stodolnej.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.