AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Dezerter, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz, Dr Misio i Sad Smiles kolejnymi ogłoszonymi zespołami Jarocin Festiwal 2024

DATA: 18 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dokładnie za pół roku fani i fanki rocka z całej Polski spotkają się razem pod jarocińskim niebem. Ten festiwal to nie tylko koncerty, ale wyjątkowa podróż przez historię i przyszłość rock'n'rolla, wypełniona muzyczną energią, pasją i niezwykłymi historiami. Dezerter, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz, Dr Misio i Sad Smiles to kolejne zespoły, które zagrają przy Maratońskiej. Bilety dostępne są w sprzedaży na www.jarocinfestiwal.pl.

  W trakcie trzech dni festiwalu, widzowie będą mieli okazję poddać się hipnotyzującym riffom, pulsującym basom i energetycznym wokalom, które zdefiniowały historię rockowej muzyki. Do tej pory ogłoszonymi artystami i artystkami są Pidżama Porno, Riverside, Armia, Happysad, 2TM2,3, Homo Twist, Vader, Cool Kids of Death, Farben Lehre, Alians i Eye for an Eye.

   

   

  Jarocin Festiwal to przede wszystkim spotkanie wielkich rockandrollowych składów i osobistości. W tym roku w Jarocinie wystąpi między innymi Dezerter – legenda polskiego punk rocka, zespół o niezmiernie ważnym znaczeniu dla historii rodzimej sceny muzycznej. Powstały w 1981 roku, w epoce stanu wojennego, Dezerter szybko stał się głosem oporu i niezależności, przekazując swoją muzyką i tekstami mocne, społeczno-polityczne przesłanie. Debiutancki album „Underground Out of Poland" (1987) przyniósł zespołowi międzynarodową rozpoznawalność. Kolejne płyty, takie jak „Kolaboracja" (1989) czy „Mam Kły Mam Pazury" (1994), utrwaliły pozycję Dezertera jako jednego z najważniejszych zespołów punkowych w Polsce. W 2024 roku mija 40 lat od pamiętnego występu Dezertera w Jarocinie. Po tym koncercie zespół miał przez kilka lat zakaz występów na tym festiwalu. Artyści przygotowali na tegoroczny występ w Jarocinie projekt specjalny Dezerter 84.

   

   

  Daria Zawiałow to niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!”, a dwa lata później wydała „Helsinki. W 2021 roku singlami „Kaonashi" i „Za krótki sen" (z Dawidem Podsiadłą) zapowiedziała trzeci album studyjny „Wojny i noce", który szybko zyskał status platynowej płyty. Wydany w październiku 2023 roku album „Dziewczyna Pop" już w dniu premiery pokrył się złotą płytą, a zapowiadające album single „Fifi Hollywood" i „Z Tobą na chacie" podbiły listy przebojów w Polsce, stając się niekwestionowanymi przebojami. Dowodem na niesamowitą popularność nowych utworów Zawiałow jest czwarte miejsce w zestawieniu najchętniej słuchanych artystek na polskim Spotify w 2023 roku!

   

  Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizator wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy Festiwalu to Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
  facebook.com/JarocinFestiwalOfficial
  jarocinfestiwalofficial

  Bilety i karnety

  III pula:
  Karnet trzydniowy: 269,00 zł
  Bilet na pole namiotowe: 109,00 zł
  Bilety dostępne od 20.12.23 (g. 12:00) do 1.07.24 (g. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
  IV pula:
  Karnet trzydniowy: 299,00 zł
  Bilet na pole namiotowe: 129,00 zł
  Bilety dostępne od 1.07.24 (g. 12:00) do wyczerpania puli biletów.
  Dzieci do lat 6. mogą bezpłatnie uczestniczyć w imprezie pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna, który posiada ważny bilet wstępu. Informacja o sprzedaży biletów jednodniowych zostanie opublikowana wkrótce.
  Bilety oraz regulaminy pola namiotowego i festiwalu dostępne na:
  www.jarocinfestiwal.pl.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.