AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. AKKC i twórczość Komedy w Kontrabasie (VIDEO)

DATA: 19 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa AKKC wystąpi w Kontrabasie. Fot. FB grupy AKKC.

  Kontrabas Cafe Club zaprasza na jazzowy koncert zespołu AKKC.

  AKKC to młody, ambitny zespół z Poznania. Inspiracja twórczością Krzysztofa Komedy skłoniła ich w 2022 roku do nagrania pierwszego albumu „Anti Komeda Komeda Club”, gdzie można usłyszeć ich własną interpretację trzech znanych utworów tego kompozytora jazzowego i muzyki filmowej.

  W październiku 2023 roku wydali swój debiutancki album „Vol. 1”, który zdobył uznanie na polskiej scenie jazzowej. Na płycie możemy znaleźć takie utwory jak „Węgorz”, „Ephemeral” oraz aranżację utworu wcześniej wymienionego kompozytora „Kattorna”. Zespół zdobył już swoje pierwsze sukcesy. Zakwalifikował się do finału 14. edycji Lublin Jazz Festiwal 2023.

  AKKC cechuje dynamika, energia oraz wirtuozeria, a także fenomenalna improwizacja, co sprawia, że stanowią one niepowtarzalne przeżycie. Autorskie kompozycje i aranżacje stanowią harmonię tradycyjnego jazzu z nowoczesnymi brzmieniami, tworząc imponujące i oryginalne brzmienie całego zespołu.

  Koncert w Kontrabasie odbędzie się w sobotę, 27 stycznia o godz. 21:00.

  Bilety na koncert kosztują 30 zł. Można je nabywać na stronie: www.biletomat.pl/bilety/koncert-akkc-kontrabas-cafe-club-kalisz-24607/?fbclid=IwAR2KwoEHNBQcPBye9prGtP_U-DBp0P0yWDFVQe3_KAOjqw-1s7nr1nTcbWM

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.