AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Poseł Mosiński o nowym rządzie

DATA: 29 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Platforma, Lewica i Trzecia Droga nie realizują swoich obietnic z kampanii wyborczej - powiedział poseł PiS-u, Jan Mosiński.
  - To było zwyczajne oszustwo wyborcze - mówi poseł Jan Mosiński (PiS) o podwyżkach zaproponowanych nauczycielom przez obecnie rządzących.

  Wśród 100 obietnic na 100 dni po przejęciu władzy obóz polityczny skupiony wokół Donalda Tuska obiecywał wyborcom między innymi sowite podwyżki dla nauczycieli. - Podniesiemy wynagrodzenia nauczycieli o co najmniej 30%. Nie mniej niż 1500 zł brutto podwyżki dla nauczyciela - mówił lider ówczesnej opozycji na wiecu w Tanowie. Okazuje się jednak, że po wyborach koalicyjny rząd Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Dogi zaproponował niższe kwoty. Nauczyciele na początku swojej drogi zawodowej mają otrzymać 1 218 zł brutto podwyżki, nauczyciele mianowani 1 167 zł brutto, a dyplomowani 1 365 zł brutto.

  Brak zrealizowanej obietnicy Donalda Tuska z kampanii wyborczej wypomniał Jan Mosiński parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, który przed biurem nowej kaliskiej posłanki Barbary Oliwieckiej (Polska 2050/Trzecia Droga) mówił: - Dzisiaj widzimy, że to było zwyczajne oszustwo polityczne. Kolejny raz Platforma, Lewica i Trzecia Droga nie realizują swoich obietnic z kampanii wyborczej - podkreślał Mosiński. - Twardo trzymają się swoich dotychczasowych zasad: "Dwa razy obiecać to jak raz zrealizować".

  Kaliskiemu posłowi na spotkaniu z mediami towarzyszył Sławomir Lasiecki, przewodniczący kaliskich struktur PiS-u.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.