AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIOTR ŁUSZCZYKIEWICZ: Tu nie chodzi o palmę w doniczce, tylko o coś znacznie większego

DATA: 30 stycznia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, profesor Piotr Łuszczykiewicz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Kalisza. 

  Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Za dwa miesiące wybierzemy radnych gminnych, powiatowych i wójewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i przydentów miast.

  W Kaliszu do walki z prezydentem Krystianem Kinastowskim stanie dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, profesor Piotr Łuszczykiewicz

  W miniony poniedziałek został on oficjalnie zaprezentowany jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. W spotkaniu z dziennikarzami towarzyszli mu marszałkini Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz parlamentarzyści KO: Karolina Pawliczak, Rafał Grupiński, Janusz Pęcherz, Jarosław Urbaniak i Mariusz Witczak

  - Piotr Łuszczykiewicz to znany i ceniony naukowiec, jednocześnie świetny wykładowca akademicki - mówi senator Janusz Pęcherz -  Jest także świetnym organizatorem i menadżerem. Jest także popularyzatorem kultury, literatury i sztuki związanej z Kaliszem, za co został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Miasta Kalisza. Ma wiedzę, zna problemy miasta bo wielokrotnie nimi się zajmował. Umie współpracować z ludźmi i potrafi zorganizować ludzi do wspólnej realizacji celów. To świetny kandydat na prezydenta Kalisza. 

  - Kontynuujemy nasz zwycięski wyborczy marsz - mówi posłanka Karolina Pawliczak. - Wybory 15 października pokazały, że potrafimy być zjednoczeni, silni i konsekwetni, że potrafimy wygrywać. Wybory samorządowe będą kontynuacją tej drogi. W Kaliszu musimy odsunąć od włądzy nieudolnego przeydenta, współpracującego z PiS-em. Kalisz potrzebuje nowego impulsu, prezydenta z otwartą głową i potencjałem. Takim kanbdydatem jest profesor Piotr Łuszczykiewicz. Apeluję do moich wyborców i wybvorczyń o wsparcie dla tej świetnej kandydatury. Kalisz zasługuje na mądrego i skutecznego prezydenta. 


  - Dla kaliszan, Kalisza, jest to moment przełomowy - mówi Piotr Łuszczykiewicz. - Po 8 latach smuty zmienia się Kalisz, Polska. To miasto w zmieniającej się Polsce może wykorzystać w pełnej skali swoją szansę. Taka konfiguracja może się już więcej nie powtórzyć. Potrzebna jest wizja, duża, ambitna, oryginalna. Tutaj nie chodzi o to byśmy coś tylko poprawiali, korygowali, retuszowali, kopiowali inne wzory. Tu nie chodzi o palmę w doniczce. Tu chodzi o coś znacznie większego, o projekty które będą dużym skokiem naprzód, które przyniosą za kilka lat nowe spojrzenie na życie w Kaliszu.

   

  (red)

   

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.