AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Bajarze z Leśnej Polany

DATA: 7 lutego 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ubiegłoroczny zwycięzca w kat. dorośli. Fot. OKL w Gołuchowie.

  Do 15 lutego można zgłaszać swój udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

  Krasomówczy konkurs jest propozycją dla gawędziarzy potrafiących w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Jego siedemnasta edycja wypada w jubileuszowym roku 100-lecia Lasów Państwowych. Liczymy, że i tym razem nie zabraknie gawęd z historią w tle. U podstaw organizacji konkursu leżą szerzenie wiedzy, budowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody oraz zachęcanie do częstego korzystania z uroków polskich lasów.

  Do udziału organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników lasu. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkół średnich do 19. roku życia oraz dorośli.

  Do konkursu należy zgłosić nagranie, na którym uczestnik opowiada autorską gawędę. Filmy oceni Kapituła Konkursu, a laureatów posłuchamy „na żywo” podczas uroczystego finału, który odbędzie się 21 marca 2024 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

  Wydarzenie objęli patronatem honorowym Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.