PIŁKA RĘCZNA. Mocny Chrobry. Porażka w Głogowie

DATA: 8 lutego 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Nie udał się wyjazd szczypiornistom Energi MKS Kalisz do Głogowa.

W środę kaliszanie zmierzyli się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, który w tym sezonie świetnie spisuje się w rozgrywkach Orlen Superligi.

Początek spotkania nie wskazywał, że mecz potoczy się pod dyktando gospodarzy. Bramki padały na zmianę, a gra była wyrównana. Tak było do 6 minuty. Przez kolejne trzy minuty do bramki nie mogli trafić ani głogowianie, ani kaliszanie. Szybciej impas przełamał jednak Chrobry i po pierwszej części gry prowadził trzema bramkami 14:11.

Druga część meczu to niemal koncertowa gra Chrobrego z Antonem Dereviankinem na czele. Gospodarze świetnie grali w defensywie, a wiele bramek zdobywali z kontrataków. MKS po przerwie grał fatalnie, zwłaszcza w ataku i zdobył jedynie sześć bramek w tej części gry. W efekcie, w dużej mierze dzięki bardzo dobrej drugiej połowie, głogowianie wygrali 28:17.

Po tej wygranej Chrobry umocnił się na czwartym miejscu w tabeli Orlen Superligi. Mimo porażki Energa utrzymała szóste miejsce, ale ma tylko punkt przewagi nad Gwardią Opole, która zajmuje siódme miejsce i trzy punkty nad Ostrovią, która awansowała na ósmą pozycję.

Kolejny mecz ligowy kaliszanie rozegrają już w najbliższy weekend. W niedzielę, 11 lutego o godz. 16:00 zmierzą się w Arenie z zespołem Wybrzeża Gdańsk, który jest na ostatnim miejscu w tabeli.

KGHM Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 28:17 (14:11)
    KGHM Chrobry: Dereviankin - Strelnikov, Wrona 1, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 3, Dadej 2, Matuszak 1, Styrcz 9, Wiatrzyk, Paterek 5, Hajnos 4, Skiba 1.

MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka - Stracevic 1, Nejdl 1, Kowalczyk 4, Kus, Kucharzyk 1, Biernacki 1, Wróbel 1, Pilitowski, Molski 1, Bekisz 2, Karlas 1, Komarzewski 2, Antolak 2.