AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. KINASTOWSKI: Kalisz przyciąga inwestorów

DATA: 8 lutego 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - W mijającej kadencji samorząd zainwestował w rozbudowę infrastruktury na terenie strefy gospodarczej, aby umożliwić rozwój terenów dla przedsiębiorców - twierdzi prezydent Kinastowski.

  - Kalisz przyciąga inwestorów - twierdzi prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski, ubiegający się o reelekcje w kwietniowych wyborach samorządowych.

  Na spotkaniu z dziennikarzami przy ul. Inwestorskiej włodarz miasta opowiadał o inwestycjach, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego naszego miasta i tych zaplanowanych na najbliższe lata.

  W tej kadencji tylko w strefie gospodarczej na Dobrzecu na 20 hektarach powstały magazyny i zakłady produkcyjne. Zainwestowali tu światowi giganci jak Panattoni, Leviat, Guhring, ale też polskie i rodzime firmy. Kolejne 10 hektarów inwestorzy zagospodarowali w rejonie ulic Zachodniej i Metalowców, gdzie uzbrajane są następne działki pod przyszłe przedsiębiorstwa. - W mijającej kadencji samorząd zainwestował w rozbudowę infrastruktury na terenie strefy gospodarczej, aby umożliwić rozwój terenów dla przedsiębiorców - twierdzi Kinastowski. - Otwarcie nowych terenów inwestycyjnych poprzez budowę skrzyżowania, które bezpośrednio połączy ulice Tylną i Inwestorską z drogą krajową nr 25 to kolejne z działań kaliskiego samorządu, zgodne z oczekiwaniami inwestorów. Miasto przystępuje do prac projektowych. Inwestycja ta umożliwi jeszcze bardziej dynamiczny rozwój strefy gospodarczej Dobrzec-Zachód.

  W innej części miasta budowana jest nowa droga, która połączy ulice Księżnej Jolanty i Budowlanych. Będzie ona pierwszym etapem południowej, wewnętrznej obwodnicy miasta. Droga ta uwolni potencjał inwestycyjny drzemiący na obszarze pomiędzy zabudową osiedli Piwonice i Zagorzynek.

  Obecnie Miasto Kalisz oferuje przedsiębiorcom 80 hektarów terenów inwestycyjnych. Samorząd prowadzi rozmowy z 8 podmiotami zainteresowanymi inwestowaniem w Kaliszu. - Dzięki dobrze prowadzonej polityce przestrzennej, do tej pory utworzyliśmy nowe tereny pod inwestycje przy ulicach Rozwojowej, Batalionów Chłopskich, Majkowskiej, Zachodniej, Metalowców i Wrocławskiej - mówi prezydent Kinastowski. - To blisko 200 hektarów, na których staną nowoczesne zakłady pracy. Te działania łączymy z tworzeniem dobrego klimatu dla rozwoju biznesu - budujemy mieszkania, mamy silny uniwersytet, stanowiący doskonałe zaplecze dla inwestorów, dobre szkoły, dużo terenów zieleni i bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Planujemy rozwój konkretnych obszarów miasta. Zdegradowane i zapomniane tereny pofabryczne w centrum wspólnie zmieniamy w nowoczesne, pełne życia i miejskiego zgiełku osiedla. A tereny z potencjałem gospodarczym uwolnimy pod zaawansowane technologicznie inwestycje, tworząc tam potrzebne w Kaliszu dobrze płatne miejsca pracy - dodaje prezydent Krystian Kinastowski.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.