AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIESZKANIA. Kolejne kaliskie inwestycje MTM Consulting

DATA: 9 lutego 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Inwestycja przy ul. Poznańskiej 32

  Rok 2023 i początek 2024 to dla kaliskiego dewelopera MTM Consulting okres intensywnej i wytężonej pracy nad kontynuacją rozpoczętych przedsięwzięć deweloperskich jak i nad rozpoczęciem nowych inicjatyw.

  MTM Consulting nieustannie przekształca krajobraz naszego miasta poprzez bardzo innowacyjne i funkcjonalne inwestycje. Przy ul.Poznańskiej 32 powstały kolejne, nowoczesne, przemyślane i dostosowane do potrzeb współczesnego życia budynki.

   

   

  Pierwszy budynek od ponad roku jest już zamieszkany. Mieszkańcy budynku drugiego właśnie otrzymują klucze od swoich lokali.

  Budynek trzeci, którego realizacja rozpoczęła się pod koniec ubiegłorocznych wakacji, jest już na etapie budowy ostatniego piętra. Deweloper planuje zakończyć budowę na początku 2025 r.

  Olbrzymim atutem inwestycji Poznańska 30 jest lokalizacja. Z jednej strony osiedle Korczak jest świetną dzielnicą do życia, oferując szkoły, przedszkola, mnogość sklepów i punktów usługowo-handlowych. Jest też świetnie skomunikowana z innymi dzielnicami miasta. Z drugiej zaś strony inwestycja bezpośrednio graniczy z zielonymi terenami nad rzeką Krępicą. Ta zadrzewiona parkowa enklawa daje poczucie bliskości natury w samym sercu miasta.

   

   

  Walory estetyczne dodatkowa podkreśla ciekawy mural wykonany na ścianie tuż przy inwestycji. Autorką muralu jest wybitna łódzka malarka artystyczna Anna Troczyńska. Jej pasją są naturalne pejzaże i trójwymiarowe świetliste murale. Prace Pani Anny zdobią ściany w Szwecji, Austrii, Francji, Niemczech czy Maroko. Jest również współtwórczynią muralu z wizerunkiem władców Polski związanych z Kaliszem, który widnieje na ścianie przy ul. Stawiszyńskiej 13. Mural przy Poznańskiej 30 będzie tłem dla osiedlowego placu zbaw a widniejące na nim elementy przyrody będą rozwijać wyobraźnie dzieci. Mural doskonale wpisuje się w istniejące zadrzewienia stanowiąc kontynuacje klimatu bliskości zieleni i przyrody.


  Rok 2023 i początek 2024 to dla kaliskiego dewelopera MTM Consulting okres intensywnej i wytężonej pracy nad kontynuacją rozpoczętych przedsięwzięć deweloperskich jak i nad rozpoczęciem nowych inicjatyw. Na lokalnym kaliskim rynku nie ustają prace nad realizacją budynków mieszkalnych Podmiejska Nova przy ul. Podmiejskiej 20.

   

   

  W tym roku rozpoczęła się przedsprzedaż kolejnego, trzeciego już etapu inwestycji.

  Pierwszy etap dużymi krokami zbliża się do finiszu. Przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to wiosna tego roku. Budowa Etapu drugiego (budynek 2) planowo zakończy się jesienią 2024 r. Przypomnijmy, iż Podmiejska Nova to kompleks mieszkalny w ścisłym centrum Kalisza. Zakłada on realizację 9 kondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Budynek 1 i 2 posiada dwupoziomową podziemną halą garażową oraz w pełni wyposażoną siłownią dla mieszkańców. W budynku 3 hala garażowa jest jednopoziomowa. W tym etapie przeważają też projekty mieszkań mniejszych, kompaktowych i bardzo funkcjonalnych. Osiedle wyposażone będzie w pełną infrastrukturą mieszkalną: parkingi zewnętrzne, mała architektura, place zabaw.

   

  Na tynieckich Wzgórzach Kalisza trwa kontynuacja budowy bloku nr 8. Prace są bardzo zaawansowane. Deweloper wiosną 2024 r planuje podpisywanie aktów i wydawanie lokali.

   

   

  Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się natomiast nowobudowany blok nr 10. Układ mieszkań w tym budynku został dostosowany do zapotrzebowania rynku na mieszkania kompaktowe, których metraż mieści się w widełkach 26-37 oraz 40-52. Są to najbardziej pożądane powierzchnie zarówno dla klienta inwestycyjnego, który traktuje zakup lokalu jako lokatę kapitału, jak i dla klienta kredytowego a przede wszystkim dla tych klientów, którzy skorzystali z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% jak i dla klientów zainteresowanych nowym programem rządowym o roboczej nazwie „Kredyt Na Start”

  Małe mieszkania typu studio o pow. do 30 m2 oraz mieszkania dwupokojowe, których metraż nie przekracza 40 m2 od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Dlatego też projekt nowego budynku przewidział bardzo dużą ilość tego typu mieszkań. Nie zamyka to jednak możliwości zakupu mieszkania większego 3 pokojowego o powierzchni 60 m2 alb większej. Deweloper pozostaje otwarty na możliwość łączenia mieszkań i dostosowania powierzchni do indywidualnych wymagań klienta.

  Nie tylko układ wewnętrzny budynku uległ zmianie w porównaniu z wcześniejszymi etapami tej inwestycji. Nowego szyku dostała też elewacja. Jasne kolory tynku zostaną zestawione z grafitowymi elementami elewacji. Balustrady balkonowe będą w szkle barwionym w odcieniach szarości.

  Na parterze budynku deweloper wygospodarował część usługową. Planowane jest tam umiejscowienie sklepu osiedlowego. Mieszkańcy Wzgórz w zasięgu kilku kroków będą mogli zrealizować codzienne zakupu spożywcze.

  Planowany termin zakończenia prac w budynku nr 10 na Wzgórzach Kalisza przewidziany jest na czerwiec 2025 r.

  Ważnym aspektem realizacji tej inwestycji jest rozbudowa Szlaku Bursztynowego na odcinku Żwirki Wigury – Warszawska. Aktualnie przedłużenie Szlaku Bursztynowego poprzez nowopowstałe ronda prowadzi do ul Owsianej i dalej do Żwirki i Wigury. Warto dodać, iż na tym odcinku umiejscowione są przystanki autobusowe znacznie ułatwiające komunikację osiedla z innymi częściami miasta.

  Kolejny etap obejmuje realizację budowy odcinka łączącego Żwirki i Wigury z ulicą Warszawską. Informacje o planowanym przebiegu trasy można uzyskać na stronach Urzędu Miasta. Połączenie tej części osiedla Tyniec z jedną z głównych arterii miasta tj ul Warszawską z pewnością podniesie komfort w komunikacji drogowej.

  W ramach Budżetu Obywatelskiego został wybrany też projekt realizacji zielonych skwerów przy Osiedlu Wzgórza Kalisza. Zatem już niebawem nie tylko mieszkańcy ale również spacerowicze i rowerzyści odwiedzający tę część Kalisza, będą mogli odpocząć w zielonych alejkach, by dalej kierować się na urzekające tereny Natura 2000 w sąsiadującej ze Wzgórzami Dolinie Swędrni.

  Przedsięwzięcia inwestycyjne realizowane przez dewelopera MTM Consulting doskonale wpisują się w bieżące potrzeby rynku. Bardzo wielu klientów wybrało lokale z szerokiej oferty MTM ponieważ spełniają one w wymogi rządowego programy Bezpieczny Kredyt 2%. Natomiast ci Klienci, którzy zakup nieruchomości finansują ze środków własnych bądź z kredytów udzielonych na zasadach ogólnych od lat wybierają MTM jako sprawdzonego i godnego zaufania dewelopera. To, co przekonuje mieszkańców Kalisza, Turku, Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna do zaufania deweloperowi w kwestii realizacji planów o zakupie mieszkania to przemyślane i wygodne do życia lokalizacje inwestycji, najwyższa jakość użytych do budowy materiałów budowlanych, solidność i estetyka wykonania z dbałością o każdy szczegół, bardzo dobry kontakt i współpraca z działem sprzedaży na każdym etapie realizacji zakupu, preferencyjne warunki zakupu i rezerwacji. Jako jeden z nielicznych deweloperów w całym kraju MTM Consulting realizuje swoje inwestycje w oparciu o rachunki powiernicze zamknięte. Oznacza to, że wymagana opłata rezerwacyjna wynosi tylko 1% wartości lokalu i jest zwrotna w przypadku rezygnacji. Jednak to, co zapewnia największe bezpieczeństwo finansowe klientom MTM to realizacja każdej inwestycji ze środków własnych dewelopera bez angażowania funduszy Klientów. Daje im to komfort pełnego bezpieczeństwa i nieangażowania swoich pieniędzy.

  W Rewalu Pogorzelicy i Mrzeżynie, pod brendem HEVENIA w bezpośrednim sąsiedztwie morza powstają kolejne Apartamentowce z basenami i saunami w których znajdzie się 500 komfortowych apartamentów.

   

   

  ul. Górnośląska 34, 62-800 Kalisz

  535 155 444   |   537 537 536   |   537 537 538

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.