AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Starcie na dole tabeli

DATA: 9 lutego 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  AWS Szczypiorno zagra w weekend w Jarosławiu. Fot. FB Jarosław.

  W sobotę w Jarosławiu zmierzą się dwie drużyny z końca tabeli Orlen Superligi Kobiet. Handball JKS Jarosław podejmie AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

  Podopieczne trenera Michała Kubisztala dotychczas w 15 spotkaniach zdobyły 9 punktów (2 zwycięstwa i 13 porażek, w tym 3 po karnych). Najwięcej bramek dla drużyny z Jarosławia zdobyła Wiktoria Kostuch - 63. Najwięcej podań otwierających drogę do bramki przeciwniczek zaliczyła Katarzyna Kozimur - 78 asyst.

  Kaliszanki w 15 meczach uzbierały 8 punktów (3 zwycięstwa, w tym jedno po karnych i 12 porażek). Najskuteczniejszą zawodniczką AWS Energa Szczypiorno Kalisz jest obrotowa Katarzyna Wilczek - 54 bramki. Najwięcej asyst w zespole ma 23-letnia Kinga Stanisławczyk - 89 asyst.

  W pierwszym meczu obu drużyn w hali Kalisz Arena, 29 października 2023 roku kaliszanki okazały się lepsze po rzutach karnych. - Najbliższy mecz w Jarosławiu z pewnością będzie dla nas bardzo wymagający. Doceniamy klasę rywalek, które w ostatnim czasie potrafiły mierzyć się z czołówką tabeli jak równy z równym. Uważam jednak że przede wszystkim musimy patrzeć na siebie. Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej i wiem, że damy z siebie wszystko by móc w dobrych nastrojach wrócić do Kalisza z trzema punktami - mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Paulina Kucharska.

  - W sobotę czeka nas jedno z ważniejszych spotkań - mecz z Jarosławiem. Będzie to trudny przeciwnik i trudny teren dla nas, ale zamierzamy walczyć do samego końca i wrócić z kompletem punktów do Kalisza - mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Katarzyna Czapracka.

  Mecz Handball JKS Jarosław - AWS Energa Szczypiorno Kalisz zaplanowano na 10 lutego na godz. 16.00 w hali MOSiR w Jarosławiu. Transmisja spotkania na platformie Emocje.tv.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.