AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. JKS Jarosław wygrywa w Arenie (FOTO)

DATA: 25 marca 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno przegrały u siebie z JKS Jarosław. Fot. Michał Sobczak.

  W meczu grupy spadkowej Handball JKS Jarosław pokonał na wyjeździe AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Obejrzyjcie fotoreportaż Michała Sobczaka z tego spotkania.

  Niedzielny mecz w hali Kalisz Arena lepiej zaczęły gospodynie, które w 4. minucie prowadziły 2:0. Niemoc przyjezdnych w 5. minucie przełamała Valiantsina Kozimur. Po 10 minutach gry kaliszanki prowadziły 5:3. Wtedy do głosu doszły przyjezdne, które dwie minuty później doprowadziły do wyrównania, a w 15. minucie za sprawą Wiktorii Kostuch wyszły na prowadzenie 9:8.

  Trzy minuty później wyrównała Katarzyna Piltitowska. Po tej bramce nastąpił kolejny zryw jarosławianek, które w 22. minucie po bramce Kostuch prowadziły różnicą trzech bramek 12:9. W tym momencie o czas poprosił trener AWS Energa Szczypiorno Pether Krautmeyer. Porady kaliskiego szkoleniowca poskutkowały, bo gospodynie zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy na remis 13:13 rzuciła Milena Kaczmarek. Jak się później okazało była to ostania bramka w tej części gry.

  Drugą połowę bramką w 33. minucie otworzyła Sylwia Matuszczyk. Chwilę później odpowiedziała Sylwia Lisewska. Początek był wyrównany - w 38. minucie na tablicy widniał remis 17:17. Wtedy kolejny zryw zaliczył JKS. W 40. minucie po trafieniu bramkarki Weroniki Kordowieckiej jarosławianki wyszły na prowadzenie 20:17.

  Wtedy o czas znów poprosił trener Krautmeyer. Na chwilę gra się wyrównała, ale po czasie dla trenera Michała Kubisztala w 44. minucie znów do głosu doszły przyjezdne, które w 47. minucie prowadziły 27:21. Wtedy o kolejny czas poprosił Krautmeyer. Kaliszanki zaczęły grać agresywniej w obronie i w 53. minucie zniwelowały prowadzenie przyjezdnych do czterech trafień. Było 28:24 dla JKS-u. Jednak wtedy miejsce miał kolejny zryw jarosławianek, które wygrały ostatecznie różnicą siedmiu bramek 33:26.

  Po tej porażce kaliszanki nadal zajmują dziewiąte miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet i o utrzymanie w ekstraklasie będą walczyć z ostatnią Galiczanką Lwów.

  (jav)

   

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Handball JKS Jarosław 23:33 (13:13)

  AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Prudzienica (28 proc.), Kukharchyk - Pilitowska 4, Zamyshliak 4, Niedźwiedź, Lewandowski, Lisewska 7, Stanisławczyk 2, Miłek 1, Gliwińska, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 4, Borysławska 1.

  Kary: 8 minut (6 minut - Niedźwiedź, 2 minuty – Stanisławczyk).

  Czerwona kartka - Niedźwiedź.

  Karne: 3/4.

  Handball JKS Jarosław: Kordowiecka 1 (42 proc.), Kubisztal - Szczotka, Guziewicz 3, Leśniak, Matuszczyk 5, V. Kozimur 4, Kostuch 11, Byzdra 6, Skubacz 2, Strózik 1.

  Kary: 6 minut (4 minuty - Strózik, 2 minuty - Matuszczyk).

  Karne: 5/6.

  Fot. Michał Sobczak.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.