AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ROZMOWA. WOJTYŁA: Chcemy sięgać po najwyższe cele

DATA: 29 marca 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Mamy doświadczenie w organizacji turniejów i wydarzeń sportowych - mówi prezes Energa MKS Kalisz, Błażej Wojtyła.

  Bez wahania można powiedzieć, że Kalisz to miasto sportu. Miarą sukcesu jest posiadanie drużyn w najwyższych klasach rozgrywkowych. Energa MKS Kalisz ma aż trzy sekcje, które mierzą się z najlepszymi drużynami w Polsce. Do piłkarzy ręcznych grających w ORLEN Superlidze oraz siatkarek rywalizujących w Tauron Lidze w sezonie 2023/24 dołączyły piłkarki ręczne, grające na co dzień w ORLEN Superlidze Kobiet. Dodatkowo już wkrótce w Kaliszu odbędzie się święto piłki ręcznej - Final Four ORLEN Pucharu Polski. O przyszłości kaliskiego sportu, rozwoju piłki ręcznej oraz siatkówki rozmawiamy z prezesem Energa MKS-u Kalisz, Błażejem Wojtyłą.

  Od 3 do 5 maja Kalisz będzie organizatorem największej handballowej imprezy w naszym kraju - Final Four ORLEN Pucharu Polski. Jakie są największe wyzwania związane z organizacją tak dużego wydarzenia?
  - Wyzwań jest wiele, ale mamy doświadczenie w organizacji turniejów i wydarzeń sportowych. W tych dniach do Kalisza przyjedzie osiem najlepszych zespołów z całego kraju. Liczymy, że do naszego miasta przyjedzie kilka tysięcy kibiców piłki ręcznej. W ciągu trzech dni odbędzie się sześć meczów na najwyższym poziomie. Będzie to prawdziwe święto handballu. Cieszę się z zaufania jakim obdarzył nas Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz dziękuję za ogromne wsparcie Miasta Kalisza. Najważniejsze wydarzenia będą odbywały się oczywiście na parkiecie hali Kalisz Arena, jednak szykujemy szereg imprez towarzyszących wokół kaliskiej hali. Jestem pewien, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz sportowy.

  Miejsce rozgrywania turnieju nie jest przypadkowe.
  - Kalisz, a konkretnie Szczypiorno to kolebka piłki ręcznej na ziemiach polskich. To właśnie tutaj w 1917 roku narodził się szczypiorniak. Jesteśmy dumni z naszej historii i chcemy, żeby coraz szersze grono kibiców się o niej dowiadywało. Nasze miasto to idealne miejsce na rozgrywanie tego turnieju, nie tylko ze względu na szeroką bazę sportową, ale też ze względu na historię.

  Trwa sprzedaż biletów. W jaki sposób można nabyć wejściówki na Final Four ORLEN Pucharu Polski?
  - Całodniowe bilety na Final Four ORLEN Pucharu Polski można nabyć poprzez stronę KupBilet.pl. W piątek, 3 maja zostaną rozegrane półfinały drużyn kobiecych, natomiast 4 maja półfinały drużyn męskich. Bilety na te dni kosztują po 50 złotych. Finały zaplanowano na niedzielę 5 maja. O godz. 14.15 rozegrany zostanie finał kobiet, wieczorem finał mężczyzn. Bilet na oba finały kosztuje 100 złotych. Wkrótce do sprzedaży zostaną wprowadzone także bilety typu VIP.

  Energa MKS Kalisz to aż trzy sekcje na najwyższym poziomie. Jak zarządza się tak dużym klubem?
  - Do piłkarzy ręcznych oraz siatkarek, które grały już od lat w najwyższej klasie rozgrywkowej dołączyły szczypiornistki. To był szalony projekt, który od początku przygotowywany był na wysokie cele. Wszystkie drużyny to łącznie blisko 60 zawodników, którzy reprezentują najwyższy poziom. Dzięki wsparciu naszego sponsora tytularnego, którym jest Energa Grupa ORLEN oraz sponsora strategicznego Miasta Kalisza, mamy możliwość rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Ich pomoc gwarantuje nam spokojną pracę i dążenie do wyznaczonych celów.

  MKS inwestuje również w sportowy rozwój dzieci i młodzieży. 
  - Przy Miejskim Klubie Sportowym działa Akademia Siatkówki, która trenuje i wychowuje przyszłe reprezentantki Polski. Drużyny juniorek i kadetek zdobywają mistrzostwa województwa oraz kraju. Natomiast jeśli chodzi o piłkę ręczną to funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP, która trenuje młode adeptki piłki ręcznej.

  Prezesie jaka przyszłość czeka Miejski Klub Sportowy?
  - Jestem optymistą. Sądzę, że przy coraz większym wsparciu sponsorów oraz Miasta mamy jeszcze ogromne pole do rozwoju.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.