PIŁKA NOŻNA. KKS nadal liderem! (VIDEO)

DATA: 2 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS wygrał z Chojniczanką na wyjeździe i jest nadal liderem II ligi. Fot. FB Chojniczanka Chojnice.

KKS jest nadal liderem II ligi.

W wielkanoncą sobotę kaliszanie zmierzyli się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, która ma apetyt na awans do I ligi. Początek spotkania należał do gospodarzy, a okazję do wpisania się na listę strzelców miał Błażej Szczepanek, który po dośrodkowaniu przez Hide Vitalucciego trafił w poprzeczkę bramki rywali.

Chojniczanka kilkukrotnie próbowała potem jeszcze zagrozić bramce rywali, jednak to KKS Kalisz wykorzystał sytuację i w 27 minucie Michał Bednarski otworzył wynik, strzelając na 1:0 dla KKS-u. Po tej akcji kaliszanie próbowali jeszcze kilkukrotnie pokonać Michała Antkowiaka, jednak bramkarz Chojniczanki już do końca meczu nie dał się zaskoczyć rywalom.

Po wyjściu na drugą połowę obraz meczu nie zmienił się i goście nadal próbowali podwyższyć wynik spotkania. W 61 minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję w wykonaniu Grzegorza Szymusika, który z prawej strony boiska wrzucił piłkę w kierunku Alefa Firmino, ale pomocnik Chojniczanki strzelił obok bramki KKS-u.

Po kilku minutach gospodarze znów stworzyli groźną okazję, a bliźniacza akcja w wykonaniu Dominika Banacha Marcina Koziny zakończyła się niecelnym strzałem w boczną siatkę. Kozina miał swoją okazję w 80 minucie meczu, ale również i tak akcja zakończyła się niepowodzeniem. Ostatecznie więc to lider tabeli II ligi opuścił Chojnice z kompletem punktów.

Po 26. kolejkach II ligi na czele tabeli znajduje się KKS z 47 pkt. Druga jest Pogoń Siedlce, która ma również 47 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Kotwica - 42, a czwarte Radunia Stężyca - 40. Piąta jest Stal Stalowa Wola - 39, a szósta Chojniczanka - 38.

W kolejnym spotkaniu KKS zagra również na wyjeździe. 6 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków, który zajmuje 8 miejsce w tabeli.

Chojniczanka — KKS Kalisz 0:1 (0:1)

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 26. Czesław Raburski (46, 19. Sebastian Szczytniewski), 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 54. Grzegorz Szymusik – 27. Hide Vitalucci, 34. Damian Nowacki (76, 40. Killian Benvindo), 7. Błażej Szczepanek (58, 79. Marcin Kozina), 10. Wojciech Szumilas, 80. Dominik Banach (82, 77. Antoni Prałat) – 20. Valērijs Šabala (58, 11. Alef Firmino).

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 5. Jakub Staszak – 8. Oskar Kalenik (60, 77. Mateusz Żebrowski), 6. Adrian Cierpka (76, 10. Néstor Gordillo), 24. Mateusz Wysokiński (83, 3. Mateusz Gawlik), 11. Michał Bednarski, 71. Kamil Koczy (76, 70. Adam Dębiński) – 9. Hubert Sobol (83, 15. Wiktor Staszak).Ż

Żółte kartki: Boczek, Szymusik — Kieliba.

Fot i video: Chojniczanka Chojnice.