AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Chcą ożywić Śródmieście (FOTO)

DATA: 2 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miasta Kalisza chcą ożywić Śródmieście. Z lewej kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta miasta Eskan Darwich. Fot. Piotr Jaworowski.

  Kandydaci Trzeciej Drogi chcą ożywić kaliskie Śródmieście.

  W czasie wspólnej konferencji prasowej kandydaci Trzeciej Drogi - wyborczego sojuszu Polski 2050 i PSL wyliczyli ile pustych lokali użytkowych, które podlegają pod Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, znajduje się w centrum miasta. Przedstawili przy tym plan i pomysły wspierające kaliskich przedsiębiorców, a zarazem mające ożywić Śródmieście.

  A według danych zaprezentowanych przez kandydatów Trzeciej Drogi w Kaliszu obecnie są 24 nieużytkowane lokale, z czego aż 14 znajduje się w ścisłym centrum miasta, m.in. przy ulicy Zamkowej, Babinej czy Śródmiejskiej. Te lokale stoją puste i od dłuższego czasu nie jest prowadzona w nich działalność gospodarcza.

  - Jako Trzecia Droga chcemy ożywić i pobudzić Śródmieście, tak że jeżeli chodzi właśnie o przedsiębiorców to doskonale wpisuje się w nasz kompleksowy program wsparcia przedsiębiorców z Kalisza - twierdzi Szymon Wdowczyk, kandydat Trzeciej Drogi do Rady Miasta Kalisza. 

  Według Wdowczyka często pojawia się problem, jeśli chodzi o stan techniczny przeznaczonych na wynajem lokali, gdyż wymagają one remontu. A to z kolei wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Dlatego Trzecia Droga chciałaby wspomagać przedsiębiorców, którzy wynajmną miejskie lokale. Takie wsparcie miałoby wynosić do 50 tysięcy złotych. - Przychodzi do nas rzemieślnik, np. szewc, czy fryzjer, który chce taki lokal wynająć. Oczywiście procedura przetargowa byłaby standardowa, to by się nie zmieniło. Natomiast miasto będzie mogło ze swoich środków dokonać remontu takiego lokalu i najemca wchodzi do gotowego, wyremontowanego lokalu pod klucz - twierdzi Szymon Wdowczyk, kandydat Trzeciej Drogi na radnego Kalisza. - Taki przedsiębiorca na starcie nie jest narażony na ogromne koszty i to jest dla niego duży impuls do działania, dzięki czemu może zatrudniać dodatkowych pracowników, może płacić podatki w Kaliszu, może realizować swój biznesplan, natomiast nie wchodzi w gigantyczne koszty, które na początku musiałby ponieść, żeby ten lokal do użytku przygotować.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.