AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. SOBCZYK: Wybory samorządowe są bardzo ważne

DATA: 3 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wojewoda Agata Sobczyk wraz z kandydatami Trzeciej Drogi w nadchodzących wyborach samorządowych. Fot. Piotr Jaworowski.

  - Zachęcam, by iść do wyborów i głosować na ludzi, którzy znają dobrze swoje lokalne społeczności oraz problemy i wyzwania stojące przed małymi ojczyznami - powiedziała podczas wizyty w Kaliszu wojewoda wielkopolska, Agata Sobczyk.

  Wojewoda przyjechała na zaproszenie sympatyków Trzeciej Drogi, a w spotkaniu z nią uczestniczyli kandydaci tego ugrupowania w nadchodzących wyborach samorządowych, m.in. kandydat na prezydenta miasta Eskan Darwich, a także posłanka Polski 2050 Barbara Oliwiecka. - Wybory samorządowe to wybory na człowieka, tutaj mniejszą rolę odgrywa szyld partyjny, tutaj głosujemy na osobę, którą znamy. Eskan Darwich idzie do wyborów z hasłem „Zawsze z wami, nie tylko przed wyborami” i w tym jednym zdaniu opisuje się sens tych samorządowych wyborów i oczywiście cała postać Eskana Darwicha, bo on był z nami przed wyborami - mówi posłanka Oliwiecka. - Od 10 lat pełni rolę radnego, ale też mamy pewność, że będzie zawsze działał, bo ma Kalisz w sercu i będzie działał na rzecz mieszkańców.

  Przedstawicielka rządu w województwie zachęcała kaliszan i mieszkańców naszego regionu do udziału w niedzielnych wyborach. - Osoby, które wybierzemy w najbliższych wyborach w około 80% mają wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie w miejscach, w których mieszkami więc zachęcam, by iść do wyborów i głosować na ludzi, którzy znają dobrze swoje lokalne społeczności oraz problemy i wyzwania stojące przed małymi ojczyznami - twierdzi Agata Sobczyk, wojewoda wielkopolska. 

  Podczas wczorajszej wizyty w Kaliszu wojewoda Sobczyk wspólnie z posłanką Oliwiecka odwiedziły również Dom Pomocy Społecznej, gdzie zapoznały się z jego funkcjonowaniem i problemami, a także spotkały się z kaliskim aktywistą i wędkarzem, działającym od lat na rzecz rzeki Prosny i jej wykorzystania dla uatrakcyjnienia regionu Maciejem Garbowiczem

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.