AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Ptaszyn w CKiS

DATA: 9 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi ze swoim zespołem na koncercie w Kaliszu. Fot. kalisz.pl

  Jan Ptaszyn Wróblewski ze swoim kwartetem wystąpi w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki. Legenda polskiego jazzu zagra na scenie przy ul. Łaziennej w sobotę, 13 kwietnia.

  Kwartet (Quartet) powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad, w tym do USA i mekki jazzmanów klubu  - „Birdland”. - Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć - zapraszają organizatorzy. - Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To powoduje, że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.

  Liderem formacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu - wybitny saksofonista (tenorowy i barytonowy), kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer, doktor honoris causa multi akademii muzycznych we Wrocławiu i Gdańsku.

  Ostatnie płyty nagrane w kwartecie to „Real Jazz” (2005) i „Supercalifragilistic” (2007) - obie wydane przez BCD Records - oraz „On the road vol. 1” (2022) i „On the road vol 2” (2023) wydane przez Fortune.

  Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego w składzie: lider - tenor sax, Wojciech Niedziela - piano, Michał Kapczuk - bass oraz Marcin Jahr - drums wystąpi w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18.00.

  Bilety na koncert można zakupić na stronie: https://kck.systembiletowy.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=8586

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.