AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Derby Wielkopolski po raz trzeci!

DATA: 18 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Rywalizacja w ORLEN Superlidze wkracza w decydującą fazę. O miejsca 5-8 będą grały oba zespoły z Wielkopolski. W niedzielę, 21 kwietnia w hali Kalisz Arena o godz. 17.45 odbędą się kolejne derby, w których Energa MKS Kalisz podejmie Arged Rebud KPR Ostrovię.

  Zarówno Arged Rebud KPR Ostrvia jak i Energa MKS Kalisz musiały uznać wyższość rywali w swoich parach ćwierćfinałowych. Ostrowianie dwukrotnie przegrali z ORLEN Wisłą Płock natomiast Energa MKS Kalisz również w dwóch meczach była słabsza od Górnika Zabrze.

  W tym sezonie w fazie zasadniczej doszło do dwóch spotkań kalisko-ostrowskich. W pierwszym meczu rozegranym, 25 listopada w Kaliszu Energa MKS była wyraźnie lepsza od ostrowian wygrywając ostatecznie 28:22. W rewanżu Arged Rebud KPR Ostrovia wykorzystała atut własnego parkietu i pokonała kaliszan w poniedziałek wielkanocny 27:24. - Trzeci mecz derbowy można powiedzieć, że jest najważniejszy, bo daje szansę gry o 5. miejsce. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania. Przegraliśmy ostatni pojedynek ligowy z Ostrowem, dlatego będziemy robili wszystko żeby ten nadchodzący mecz wygrać - mówi trener Energa MKS-u Kalisz, Rafał Kuptel.

  - Tak jak w każdych derbach z Ostrovią będziemy chcieli wygrać żeby bilans w tym sezonie był na naszą korzyść. Na pewno dobrze przygotujemy się do tego meczu - mówi obrotowy Energa MKS-u Kalisz, Wiktor Karpiński. - Naszym atutem będzie doping kaliskich kibiców. Zawsze jak jest głośno, jest dużo ludzi to podnosi to na duchu i dodaje sił, których każdy myśli, że już nie ma, a jednak się znajdują właśnie dzięki kibicom.

  Transmisja meczu derbowego, który jest zaplanowany na niedzielę, 21 kwietnia o godz. 17.45 odbędzie się na platformie Emocje.tv.

  Bilety można kupić przez stronę KupBilet.pl - https://tinyurl.com/5246rz87 oraz stacjonarnie w biurze klubu przy ul. Wyszyńskiego 22-24 (od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00) oraz na godzinę przed meczem w kasie hali Kalisz Arena.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.