AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Decydujące starcie Szczypiorna

DATA: 22 kwietnia 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Szczypiornistki AWS Energa zmierzą się z Galiczanką Lwów. Fot. Michał Rabiega - Energa MKS Kalisz.

  W poniedziałek szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz zmierzą się na wyjeździe z Galiczanką Lwów.

  Walka o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet jest bardzo zacięta. Między Galiczanką Lwów a AWS Energa Szczypiorno Kalisz, czyli ostatnią i przedostatnią drużyną są zaledwie trzy punkty różnicy.

  W 22. serii spotkań oba zespoły spotkają się w Łańcucie. Lwowianki zwycięstwem mogą przedłużyć szansę na grę w barażach, natomiast kaliszanki wygrywając praktycznie zapewnią sobie grę w barażach.

  W tym sezonie oba zespoły spotykały się ze sobą trzy razy. Dwukrotnie lepsze były kaliszanki (30 stycznia wygrały 32:29, natomiast 10 marca 26:20), raz wygrała drużyna Galiczanki (8 października 32:27). Warto zwrócić uwagę, że zespół ze Lwowa ma serię 13 porażek z rzędu. Ostatni mecz wygrała 3 listopada 2023 roku, a było to spotkanie z Młynami Stoisław Koszalin.

  - Jest to mecz o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. Jeżeli Galiczanka marzy o jakiejkolwiek walce i pozostaniu w Superlidze musi ten mecz wygrać. Nam natomiast zwycięstwo da spokój, bo wtedy odjedziemy od Galiczanki na sześć punktów i będziemy mogły myśleć o grze w barażach - mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Sylwia Lisewska.

  Spotkanie 22. serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet pomiędzy Galiczanką Lwów a AWS Energa Szczypiorno Kalisz odbędzie się 22 kwietnia na hali OSiR w Łańcucie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00. Transmisja na platformie Emocje.tv.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.