AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KST. Kontrabas Cafe Festiwalowym Klubem 64. KST (FOTO)

DATA: 10 maja 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prowadzący Cafa Kontrabas Klub Janusz (z prawej) i Darek z aktorką Katarzyną Herman. Fot. FB Kontrabas Cafe Klub.

  Festiwalowym Klubem 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych został Kontrabas Cafe Klub.

  Ten kameralny i przytulny lokal mieści się na tyłach kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego i działa już od kilku lat. Klub znany jest ze swojej działalności muzycznej i artystycznej, promując nie tylko lokalne zespoły i artystów.

  Na specjalnej scenie, ustawionej w lokalu, odbywają się liczne koncerty, w tym jazzowe, a także występy znanych stand-uperów, jak choćby Bartosza Zalewskiego.

  Do Kontrabasu można przyjść również na wystawy, w tym fotograficzne oraz cieszące się sporą popularnością tematyczne imprezy muzyczne połączone z graniem muzyki na żywo przez DJ-ów. Na klubowym telebimie puszczane są koncerty znanych zagranicznych zespołów lub wydarzenie sportowe na żywo, w tym mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. - Staramy się, by każdy nasz gość, który przyszedł do naszego lokalu znalazł w nim muzycznie coś dla siebie i dobrze się czuł w jego kameralnej atmosferze - mówią prowadzący Kontrabas, Darek i Janusz, którzy na co dzień są miłośnikami dobrej muzyki.

  W Kontrabasie, z racji odbywających się od wielu lat w naszym mieście Kaliskich Spotkań Teatralnych gościli znani aktorzy teatrów z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Olsztyna, Kielc czy Bydgoszczy na czele z Renatą Dancewicz, Katarzyną Herman, Piotrem Polkiem, Mirosławem Baką, Danielem Olbrychskim, Jackiem Braciakiem oraz Tomaszem Karolakiem. - Odwiedzali nas przy okazji swoich teatralnych występów na KST - podkreślają prowadzący lokal.

  W tym roku Kontrabas, podobnie jak w poprzednich latach, został oficjalnym festiwalowym klubem 64. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Lokal będzie otwarty podczas całego festiwalu, a w poszczególne dni zawsze przed pierwszym spektaklem i czynny do ostatniego klienta. - Polecamy wina francuskie, włoskie i portugalskie - twierdzą prowadzący Kontrabas. - Mamy również ponad 40 gatunków różnego dobrego piwa, w tym czeskiego oraz rzemieślniczego, a także piwa niskoalkoholowe i bezalkoholowe. Jeśli chodzi o inne alkohole to staramy się oferować naszym gościom oryginalne smaki, niespotykane na kaliskim rynku gatunki rumu, whisky czy ginu.

  W Kontrabasie dostaniemy też dobrą kawę, herbatę oraz zimne napoje. Możemy również posilić się, a w menu znajdują się: kanapki, panini, pożywne zupy, krewetki po hiszpańsku, sałatki, krążki cebulowe, frytki oraz bataty.

  - Zapraszamy wszystkich gości, i tych odwiedzających nasz lokal podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych i tych, którzy chcą spędzić wolny czas w przyjemnej, muzycznej atmosferze - zachęcają Darek i Janusz, prowadzący Kontrabas Cafe Club.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.