AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Marlena Maląg rozpoczęła w Kaliszu kampanię do europarlamentu (FOTO)

DATA: 14 maja 2024 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marlena Maląg swoją kampanię do europarlamentu zainaugurowała w Kaliszu. Fot. Piotr Jaworowski.

  Była minister rodziny i polityki społecznej, a obecna posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marlena Maląg zainaugurowała swoją kampanię do europarlamentu.

  Kampanię była minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła w sobotę na placu obok kaliskiego teatru. Razem z kandydatką na spotkaniu zjawili się również popierający ją: parlamentarzyści, w tym kaliski poseł Jan Mosiński, radni miejscy oraz powiatowi, działacze PiS-u, a także sympatycy tej partii. Na liście PiS-u do europarlamentu z naszego okręgu była minister będzie mieć 3 pozycję, ale za to ma być pierwszą Wielkopolanką.

  W swoim wystąpieniu Marlena Maląg podreśliła, jak ważne są wybory 9 czerwca. - Wybory 9 czerwca będą decydowały, jaka będzie przyszłość Polski, jaka będzie przyszłość Europy - powiedziała Marlena Maląg, kandydatka PiS-u do Parlamentu Europejskiego. - Czy Polska będzie wolna, niezależna, będzie mogła stanowić sama o sobie, czy będzie uzależniona od tego co zarządzą w Brukseli, Berlinie i będziemy wykonywać ich rozkazy. Nie ma naszej zgody na to. Nasza biało-czerwona drużyna Prawa i Sprawiedliwości mówi zdecydowane nie dla Zielonego Ładu, Paktu Migracyjnego. Zdecydowane nie mówimy dla dyrektywy budowlanej.

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła również, że jej priorytetem jest bezpieczeństwo polskich rodzin. - Przez osiem ostatnich lat staraliśmy się tworzyć bezpieczeństwo materialne polskich rodzin, troszczyć się o bezpieczeństwo w związku z pandemią, która również nawiedziła Polskę, a także tocząca się wojna za naszą wschodnią granicą to były wielkie wyzwania dla Polski - powiedziała Marlena Maląg. - Decyzje podejmowane były szybko i zdecydowanie, aby obronić Polki i Polaków, polskie rodziny. Polska musi być silna, niezależna, suwerenna.

  Była minister przyznała też, że jej ugrupowanie chce Polski w Unii Europejskiej. - My chcemy być w Unii Europejskiej. To nie jest prawdą, że Prawo i Sprawiedliwość chciałoby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, ale zależy nam na tym, abyśmy stanowili o tym, co będzie się działo w Polsce - dodała kandydatka PiS-u do europarlamentu, Marlena Maląg.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.