IMPREZA. Wigilia na rynku. Anioły i gorące serca kaliszan

utworzone przez | 16 grudnia 2024 | Aktualności

Koncerty, występy artystyczne, licytacje i rodzinna atmosfera – tak wyglądała tegoroczna ,,Wigilia na kaliskim rynku”. Kaliszanie po raz kolejny okazali gorące serca!

Organizowana przez fundację Bread of life impreza odbyła się w naszym mieście już po raz trzynasty. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, ,,wigilia” miała dwudniowy charakter i odbyła się na kaliskim rynku. Podczas tegorocznej akcji zbierano fundusze na leczenie i dalszą rehabilitację szóstki podopiecznych fundacji Bread of life, a bohaterami tegorocznej ,,wigilii” byli: 14-letnia Maja, 9-letni Antek, 5-letnia Lenka, Damian, Patryk i Adam. Jak co roku w akcję włączyli się mieszkańcy Kalisza, którzy jak zwykle okazali gorące serca, a akcję wsparły także kaliskie szkoły, firmy i instytucje.

Tradycyjnie na przybyłych pod kaliski ratusz czekało sporo atrakcji. Na głównej scenie odbywały się koncerty, w których swoje wokalne umiejętności i artystyczne zaprezentowali uczniowie z kaliskich szkół muzycznych, a także miejscowe zespoły oraz wokalistki i wokaliści. Ze sceny prowadzone były też licytacje z cennymi upominkami przekazanymi na akcję przez darczyńców. Odbył się przemarsz Aniołów, którego trasa przebiegła od pomnika Adama Asnyka aż do Głównego Rynku. Na placu pod ratuszem stanęły domki świąteczne, a wśród nich nie zabrakło kramów z rękodziełem artystycznym, w tym przygotowanym przez uczniów kaliskich szkół, a także z ozdobami świątecznymi i choinkami. Były również stoiska z zabawkami i jadłem, a także ze słodkościami i napojami świątecznymi. Na najmłodszych czekało też malowanie buziek.

Na rynku stanął również specjalny czerwony autobus, w którym przeprowadzona została akcja krwiodawstwa. Udało się zebrać blisko 14 litrów krwi, a chętnych do podzielenia się tym drogocennym lekiem było 36 osób. W ,,wigilię” na rynku włączyli się również kaliscy dziennikarze, którzy oferowali przybyłym własnoręcznie upieczone i pięknie udekorowane pierniczki. – To była po raz kolejny bardzo udana impreza – mówi Tomasz Jeżyk, członek zarządu kaliskiego oddziału fundacji Bread of life i organizator wydarzenia. – Mieliśmy mnóstwo licytacji i koncertów, a to wszystko po to, by wesprzeć naszych podopiecznych fundacji Bread of life. W tej edycji są to osoby niepełnosprawne ruchowo i autystyczne. To jest dla nich ogromne wsparcie.

W ciągu wszystkich edycji ,,Wigilii na kaliskim rynku” udało się zebrać ponad 150 tys. zł, które wsparły 58 podopiecznych fundacji. Podczas tegorocznej imprezy udało się już zebrać ponad 26 tys. zł, a zbiorka jest nadal prowadzona na stronie: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/wigilijna-zbiorka-a-d-2024/

(jav)

REKLAMA

Reklama