WYSTAWA. Źródlane bębny i poetyckie szczeliny – Bianka Rolando w Tarasinie

utworzone przez | 10 lutego 2025 | Kultura

W czwartek 6 lutego 2025 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu otwarto wystawę Bianki Rolando „Źródlane bębny śpiewają szczelinę”. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 19:00, a jego wyjątkowym punktem był performans Daniela Szweda inspirowany twórczością artystki.

Wystawa potrwa do 28 lutego i prezentuje najnowsze obrazy oraz obiekty Rolando. Artystka eksploruje ideę rytmu i dźwięku poprzez malarstwo, nawiązując do gestu uderzania w płótno jak w bęben. Inspiracją są podziemne źródła wody, które swoją siłą i rytmiką torują sobie drogę przez szczeliny w kamieniu.

Bianka Rolando podczas wernisażu (fot. J.Seydak)

Wśród prac można zobaczyć instalację „Wiersz”, stworzoną z fragmentu rury kanalizacyjnej uchodzącej do oceanu, oraz spadochrony przekształcone w poetyckie obiekty. Bianka Rolando podkreśla, że jej sztuka to próba odnalezienia duchowej wspólnoty poprzez obrazy, obiekty i poezję.

Dodatkowo w galerii przy placu św. Józefa 5 można zobaczyć cykl „Postój ze Sztuką”, dostępny do 4 marca. To doskonała okazja, by bliżej poznać twórczość artystki i jej unikalne podejście do sztuki współczesnej.

 

 

REKLAMA

Reklama