12.02. Historia biura podróży Orbis

utworzone przez | 12 lutego 2025 | Zapowiedzi

O ponad 80-letniej historii Polskiego Biura Podróży „Orbis” w Kaliszu opowie w bibliotece Zbigniew Zawartka.

Zbigniew Zawartka jest rodowitym kaliszaninem, prawnikiem, podróżnikiem, pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych oraz laureatem Honorowej Odznaki Miasta Kalisza (2021). W latach 1979-1991 był dyrektorem Polskiego Biura Podróży „Orbis” oddział w Kaliszu. Od roku 1991 do 2003 prowadził Biuro Podróży Zbigniew Zawartka Licencja Orbis.

Doświadczenia oraz wspomnienia z lat pracy w Orbisie, okraszone archiwalnymi zdjęciami i dokumentami, zostały zawarte w książce „Podróż w czasie. Polskie biuro podróży Orbis w Kaliszu w latach 1920-2003” – informują organizatorzy. – O tym wydawnictwie będzie mowa podczas otwartego spotkania w Bibliotece Głównej. Wieczorowi autorskiemu będzie towarzyszyć wystawa poświęcona historii kaliskiego hotelarstwa, uwzględniająca oczywiście również słynny, nieistniejący już, hotel „Prosna”.

Spotkanie ze Zbigniewem Zawartką odbędzie się w środę, 12 lutego o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Legionów 66. Wstęp wolny.

(jav)

REKLAMA

Reklama

wKaliszu
Przegląd prywatności

Niniejsza polityka prywatności określa zasady przetwarzania wszelkich informacji o charakterze danych osobowych, które pozyskane zostały w związku z korzystaniem przez Użytkowników z serwisu internetowego, prowadzonego pod domeną wkaliszu.pl oraz subdomenami w w szczególności co.waklszu.pll (zwanych dalej „Portalem”).

Administratorem danych o Użytkowniku jest Rebell sp. z o.ok z siedzibą w Kaliszu, ul. Chopina 8, NIP 6182145410, 62-800 Kalisz (zwany dalej „Administratorem”).
Administrator przetwarza informacje o Użytkowniku zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Jedynymi danymi osobowymi, które zbiera Portal są dane użytkowników zarejestrowanych: maile użytkowników podawane podczas tworzenia konta użytkownika oraz numery telefonów podawane opcjonalnie podczas tworzenia konta lub konfiguracji powiadomień smsowych o subskrybowanych wydarzeniach oraz preferencje powiadomień o nowych wydarzeniach.
Żadne dane osobowe nie są udostępniane podmiotom trzecim.